Sherlock Holmes Bölüm 1’den Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Frogwares tarafından geliştirilen yeni Sherlock Holmes oyunu Chapter One uzun süredir hayranlar tarafından merak ediliyordu. Geliştirci firma soru cevap etkinliği yapmaya karar verince oyunun ana görev yapısı, seslendirme sanatçıları, açık dünyanın nasıl kurgulandığı, kılık değiştirme mekaniğinin nasıl bir yer kaplayacağı gibi belirli konuları öğrenme fırsatı yakaladık.

Sherlock Holmes Bölüm 1’den Yeni Detaylar

Oyunun ana olay örgüsü annesinin ölümünün arkasındaki gizemi çözmeye çalışan bir gencin (tabii ki de bu genç Sherlock) hikayesini anlatıyor ve 5 ana görevden oluşuyor. Ana görevler  yaklaşık 12-15 saat arası sürerken, oyunun sunduğu bütün içerikleri tamamlamak 40 saate kadar uzayabiliyor.

İlk görevi tamamladıktan sonra bulunduğunuz adadan diğer davalar alabileceksiniz. Burada dikkat çeken yan ise görevlerin farklı şekillerde sonuçlanabileceği. Verdiğiniz kararlar masum bir insanı suçlu gösterebilir. Ayrıca yan davalar da olsa seçimlerinizin oyunun sonuna etki edeceği söyleniyor. Ve elbette davaları çözerken silahınıza başvurmanız gereken anlar olacaktır.

Bu oyunda kılık değiştirme daha önemli hale getirilmiş. Karakterinizi zevkinize göre giydirebileceğiniz gibi, farklı mekanlara sızmak için de kıyafet değiştirebileceksiniz. Aynı zamdan saçınız ve sakalınız ile de uğraşabileceksiniz.

Son olarak eğer sizin için önemli ise Sherlock Holmes’u Alex Jordan, Holmes’un yakın arkadaşı Jon’u Will Coban seslendirecek. Maalesef ki bu oyunda Watson rol almayacak.

Hatırlatmak gerekirse, Sherlock Holmes 2021 yılında PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir