Yeni Silent Hill Olduğu İddiaları ile Gündemde Olan Abandoned’ın Oynanış Fragmanı Ertelendi

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

Oyun gündeminden düşmeyen Blue Box Game Studios, bir süredir ortalıkta dolaşan söylentilerden kurtulmaya çalışıyor. Bildiğiniz gibi, Silent Hill’in beklentisi ve Hideo Kojima’ya duyulan saygı nedeniyle, bu söylentilerden kurtulmayı oldukça zorlaştırıyor. Tabii ki, tesadüf denilmesi zor olan kanıtlar da mevcut…

Bügün PS5 özel oyunu olan Abandoned’dan yeni oynanış fragmanının yayınlanması bekleniyordu ama maalesef ki, Blue Box son dakika değişikliği yaptı. BB Game Studios’un kurucusu Hasan Kahraman, oyunun oynanış fragmanı ve Abandoned uygulamasının Ağustos ayına ertelendiğini duyurdu.

İşin ilginç tarafı ise Abandoned için geri sayımının canlı yayında – Youtube‘da yayınlanması…

Ek olarak, bu yayında Mors alfabesi şeklinde kodlar gösterildi. Bazı kodlardan anlam çıkarabilirken, bazı kodlar anlamsız duruyor. Özetle, BB Game Studios, bizden kaynağı bulmamızı istiyor. Bir kesim hayran kaynağı bulduğunu iddia ediyor ama bunlar çok fazla anlam ifade etmiyor.

Canlı yayında verilen mavi ve kırmızı renkte olan kodlar ise şu şekilde:

  • MAVİ (olası Sony): KAYNAĞI BULUN.
  • KIRMIZI (olası Konami): GERÇEKLİK İRADEME BAĞLI AMA ZİHNİM HUZURLU.
  • MAVİ (olası Sony): SANA GÜVENEMEM EĞER BANA GÜVENEMEZSEN ZİHNİNE GÜVENEBİLİRSİN O YÜZDEN KAYNAĞI BUL.
  • KIRMIZI (olası Konami): SİZE KİM OLDUĞUMU HATIRLATABİLİR MİYİM?
  • MAVİ (olası Sony): NE YAPACAĞIMI SİZE HATIRLATABİLİR MİYİM?
  • MAVİ (olası Sony): BENİ YAKALADIKLARINI SANIYORLAR BENİMLE OYNAMAYI BIRAK VE KAYNAĞI BUL.
  • Kırmızı (olası Konami): SENİNLE ELEŞTİRİLEMEDİM BU NEDENLE AYRILAMAK İÇİN ZAMAN AYIRDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.
  • Mavi (olası Sony): ŞİMDİLİK HOŞÇAKAL KIRMIZI

NUARE ve Blue Box iş birliğinde yapılan Abandoned, 2021‘in sonunda PS5 için çıkış yapması planlanıyor.

Abandoned’ın Tanıtım Bülteninden

Hikaye

Hikaye, garip bir ormanda uyanan Jason Longfield’ın etrafında dönüyor. Terk edilmiş ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan Jason, çok geçmeden kaçırıldığını ve karanlık bir amaç için oraya getirildiğini öğrenir. Hayatta kalmak için savaşan asıl amacı kaçmaktır.

Gerçekçi Karakter Etkileşimi

Gerçekçi hissettiren benzersiz bir kişisel oyun deneyimi sunmak istiyoruz. Her olayın karakteriniz üzerinde bir etkisi vardır. Jason depar attıktan sonra nefesi kesilirse (veya korkarsa), atış isabetliliği zarar görecektir. Aksiyon nişancı oyunlarının aksine, Abandoned’da silah ateşlemek gerçekçi bir şekilde yavaş olacaktır. Hayatta kalmak için taktiksel olmanız gerekecek.

Gelişme

Stüdyomuz sinematik bir tarz, birinci şahıs hikayesi oluşturmaya odaklanmıştır. Bu, sadece koştuğun, nişan aldığın ve ateş ettiğin hızlı tempolu bir nişancı oyunu değil. Abandoned, tetiği çekmeden önce her çekimi gizlemenizi ve planlamanızı gerektirir. Her düşmanla karşılaştığınızda gergin olmanızı istiyoruz. Yanlış bir hamlenin, bir savaş senaryosunda hayatta kalmak ya da olmamak arasındaki belirleyici faktör olabileceğinin farkında olmak.

Abandoned oynanış

DualSense kablosuz kontrol cihazı ve 3D ses ile kendinizi kaptırın

Kullanıcı daldırma yoluyla gerçekçiliği vurgulamak istedik. DualSense kablosuz denetleyici olmadan bu mümkün olmazdı. Oyuncular, oyun sırasında her etkileşimi hissedecekler – örneğin bir kurşun çarpması gibi.

Dolu veya boş bir silahta tetiği çekmek farklı hissettirecektir. Eşit derecede 3D ses, bir sonraki hareketinize karar vermenize yardımcı olmak için vahşi doğada silah seslerinin doğru konumlandırılmasını kullanarak kararlarınızı ve taktiklerinizi şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

PS5’in Gücü

Ekibimiz hala PS5’in gücünü ortaya çıkarıyor ancak şimdiye kadar inanılmaz ilerleme kaydettik. Konsol, tümü 60 FPS’de çalışan ve doğal 4K çözünürlükte oluşturulan yüksek kaliteli hareket yakalamayı işlememize olanak tanır. Çevre kalitesinin mümkün olduğunca gerçeğe yakın olmasını sağlıyoruz. Sonuç olarak gerçekçi grafikler, akıcı karakter animasyonları ve minimum yükleme ekranları elde edilir.

Abandoned çevre

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir