Skull & Bones, Köklü Değişimler Geçirerek Geliyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’un Açık Dünya Korsan Oyunu Skull & Bones, Köklü Değişimler Geçirerek Geliyor

Hatırlarsanız 2017 yılında açık dünya korsan temalı bir oyunla alakalı Ubisoft’tan bilgiler gelmişti. 2018 yılı için planlanmıştı ve çok büyük bir açık dünyaya sahip olması planlanıyordu. Adı Skull & Bones olan bu oyundan uzun zamandır ne ses ne de seda geliyordu. Sürekli ertelemelere kurban giden Skull & Bones’tan yakın zamanda umut verici haberler geldi.

VGC’den bir rapora göre oyunun sürekli ertelenmesinin nedeni oyunun gidişatının köklü bir biçimde değişmesiymiş. Sadece hikaye anlamında da değil üstelik; tür bakımından da bazı revüzyonlar uygulanmış. Kimliğini açıklamayan bir geliştiriciye göre oyun “Premium box model” (Ubisoft çevresinde açık dünya oyunu olarak geçiyor) kavramından “live service model” kavramına (yaşayan oyun tanımına ise ilk örnek Fortnite) geçiş yapmış.

ss b1ca858221356eec23aa7502c3bf71bc6271acca.1920x1080

Dolayısıyla Skull & Bones, Fortnite vari bir oyun yapısına geçiyor olabilir. Tabii ki açık dünya elementleri olacak ama hikayenin biraz daha arka planda kalacağı, oyuncu içeriklerinin merkeze alınacağı ve joker derecede (oyuncunun isteğine göre) açık mekan kullanılacağı tipe geçen Skull & Bones’un bu bağlamda geleceği ne olacak şu anda bilinmiyor. Üstelik teknik ekipte de değişimler söz konusuymuş. Zira Elisabeth Pellen, editör kısmında çalışan başkan yardımcısı artık yaratıcı kadrosundaymış. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir