İlginç Haber

Skyrim’in İkonik Giriş Sahnesi Geliştiricilerin Korkulu Rüyasıydı

Oyunun başında vagonun gökyüzüne doğru uçtuğunu hayal edin...

Skyrim’in o ikonik açılış sahnesini hepimiz biliriz değil mi? Küçük bir kasabaya doğru giden vagonda uyanmak ve tanımadığımız biriyle konuşmaya başlamak. Ne kadar küçük ve yapılması kolay bir sekans sanki…

Günümüzde bu tür sahnelerin geliştiricilere pek fazla zorluk yaşatmadığını düşünürüz sonuçta az önce yaptığım gibi bu tür ara geçişler, maksimum birkaç cümle ile anlatılabiliyor. Bethesda’da birkaç seneden fazla çalışmış Nate Purkeypile’a göre ise durum bunun tam tersi. Nate’in Twitter’dan anlattığına göre bu sahne, arılar yüzünden çokça çekilmek zorunda kalmış.

Skyrim’deki bu hataya sebebiyet veren neydi?

Nate, bu sahnenin geliştirilme aşamasında önce bilinmeyen bir problem nedeniyle vagonun gökyüzüne kadar uçtuğunu ve geri geldiğini görmüş. Geliştirici ekip, belki de yüzlerce kez bu sahnede nelerin yanlış gittiğini anlamaya çalışmış ve sonuç olarak hatanın arılardan kaynaklanan bir bug olduğunu anlamış. Hikayenin ana fikri her ne kadar komik olsa da devasa bir açık dünya oyunu yapanların sıklıkla karşılaşabileceği hatalar bunlar zira düzeltilmiş bir bug, başka bir bug’a sebebiyet verebilir.

Nate’in alt tweet’lerde bahsettiği bir başka gülünç hata ise oyuncuların envanterinde bal olduğu takdirde arıların onları takip etmesiymiş. Zaten bu tür güzel oyunların da geliştirilme süreçleri oldukça komik geçiyor!

 

Skyrim

Kaynak
Gamepressure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu