Skyrim, Unreal Engine 5 ile Çok İyi Görünüyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Neredeyse 10 yaşında olan The Elder Scrolls V: Skyrim hala daha popüler bir oyun olarak oynanmakta. Oyuna sürekli yeni modlar ekleniyor ve bu modlar sayesinde oyuncular her gün evrene geri dönüyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim aylık ortalama 15.000-20.000 civarında oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Bu sayıya Steam’de yer alan The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’da dahil. Haliyle oyunun fanlarının da hala bu eşsiz oyundan ilham alarak modlar yapmakta haksız sayılmazlar.

Geçtiğimiz günlerde Hall 00117 isimli bir Youtuber, oyun teknik açıdan Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştirilmiş olsa nasıl görünebileceğini bizlere sunan bir video paylaştı. Batı Gözetleme Kulesi’ni (Western Watchtower) gösteren videoda Unreal Engine 5 sayesinde muazzam bir görüntü ortaya çıkmış. Zaten hali hazırda yaratıcı ikonik bir atmosfer sunan oyun, UE5’in yetenekleri ile birleşince çok beğendiğimiz bir çalışma olmuş.

Unreal Engine 5, tüm geliştiriciler için erken erişime sunuldu ve oyun motorunun teknolojisi, geliştiricileri tarafından sürekli olarak güncelleniyor ve iyileştiriliyor.

Doğruyu söylemek gerekirse Skyrim çıkalı 10 sene oluyor ve bu süre teknoloji dünyası için oldukça uzun. Her ne kadar bu yıllar içerisinde oyuna bir sürü yeni mod gelse de The Elder Scrolls 6’yı artık görmeliyiz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image