Sniper Elite 5 Konsollara ve PC’ye Geliyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

ID@Xbox yayınında yeni bir fragman ile duyurulan, Rebellion‘ın sevilen serisinin yeni oyunu Sniper Elite 5, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X konsollarına geliyor. Ayrıca oyun, PC platformunda da Steam, Epic Games Store ve Microsoft Store mağazaları üzerinden çıkışını yapacak.

Sniper Elite 5’in duyuru fragmanında gördüğümüz kadarıyla, 1944’te oldukça standart bir görevde Atlantikwall duvarları zayıflatmak için Fransa’nın Brittany kentine gönderilen ABD’li Korucularından Karl Fairburne’ü canlandıracağız. Müttefikler, Avrupa’yı işgal etmeden önce savaşı sona erdirmekle tehdit eden gizli bir Nazi projesini ortaya çıkarırlar ve Kraken Operasyonu adlı bu projede kahramanımız Karl, Nazi subaylarını ortadan kaldırmak ve operasyonun önüne geçmek için harekete geçer.

Sniper Elite 5 Duyuru Fragmanı

Sniper Elite 5’te gerçek dünyadaki mekanlar üzerinden oyundaki haritaların dizaynı yapılıyor. Bununla birlikte oyun, fotogrametri ile zenginleştirilmiş, sürükleyici, canlı bir ortam da vaat ediliyor. Co-op olarak da oynanabilecek oyunda başka bir oyuncunun size yardım etmesi için görev ortasında destek çağırabileceksiniz. Bunun tam tersine, diğer oyuncuları alt etmeye çalışmak için başka bir oyuncunun bölgesini istila etmenize izin veren bir PvP sistemi de bulunacak. Bu çok oyunculu modlar, Sniper Elite 5’in geleneksel çok oyunculu modlarından ayrılıyor; bunlardan ilki 16 oyuncuyu keskin nişancı savaşlarının içine soktuğu mod, diğeri ise dört kişilik bir ekip şeklinde sizden daha büyük düşman dalgalarına karşı mücadele edeceğiniz mod.

Çıkışı için şimdilik net bir tarih verilmese de 2022 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor. Son olarak oyunun Steam sayfasına ise dilerseniz bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir