Sonic Origin Retro Koleksiyonu Geri Geliyor

Sega, Sonic serisinin klasikleşmiş 4 oyununu tek bir paket ile tekrardan bizlerle buluşturuyor.

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
2 Dk Okuma Süresi

Platform türünün efsaneleşmiş isimlerinden biri olan Sonic, büyük küçük demeden bir çok oyuncuyu ekran başına bağlamayı başaran nadir oyun serilerinden biriydi. Ayrıca yakın zamanda çıkan Sonic The Hedgehog 2 filminin başarısının da etkisi olacaktır ki Sega serinin klasikleşmiş oyunlarını yeniden çıkarıyor.

Sonic Origin paketi 23 Haziran tarihinde Nintendo Switch, Playstation 4/5, Xbox One, Xbox Series S/X için çıkışını gerçekleştirecek. Sega oyunu bizlere 2 farklı paket ile sunacak. Klasik Paket 39.99 dolar, ekstra içerikler ile süslenmiş olan Deluxe Paket ise 44.99 dolarlık fiyat etiketi ile satışa çıkacak. Ülkemiz içinse Klasik Paket 429 lira, Deluxe Paket ise 475 liralık fiyat etiketi ile oyuncular ile buluşacak. Ayrıca Sega sadece fiyatları açıklamak ile yetinmedi, paketi 23 Haziran 2022 tarihinde oyuncular ile buluşturacak.

Peki Sonic Origin paketinin içeriğinde hangi oyunlar ve neler bizi bekliyor ?

Sega serinin klasikleşmiş 4 oyunu olan Sonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Sonic CD, and Sonic 3 & Knuckles bizlere sunulacak tabi bu oyunların yanı sıra, Sonic Origins, geniş ekran görsellere ve sonsuz sayıda cana sahip bir Yıldönümü Modu ve oyuncuların zorlukları tamamlayarak oyun içi madalyonlar kazanabilecekleri görevler gibi bir dizi özel özellik içerecek. Sega tarafından paylaşılan bu ekran görüntüsünde bahsettiğimiz görevlerin nasıl olacağına dair küçük bir ip ucu veriyor.

Sega Sonic

Bu görevlerden kazandığımız Madalyonlar ile özel aşamaları ve oyun içi bir çok öğenin kilidi açılabilecek. Oyunu ön sipariş veren oyuncular 100 madalyon bonusu, Ayna modu ve Sega’nın mini konsolu olan Mega Drive tarzında yazılmış diyalog kutucukları verilecek.

Oyunun fragmanı :

Eski günleri çok sık aradığımız bu son zamanlarda biraz da olsa çocukluğumuza dönmek hepimize iyi gelecektir.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir