Sony, Housemarque’ı Satın Aldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

İlk PlayStation 5 özel oyunu olan Returnal, eleştirmenler ve oyuncular tarafından oldukça sevilmişti. Özellikle, Returnal, TPS oyunlarına getirdiği yeniliklerle övülüyor. Yapımcı Housemarque, bu başarının ardından Sony tarafından satın alındı.

PlayStation, bu satın alımı PlayStation Blog üzerinden duyurdu. Housemarque, PlayStation Studios’un desteği ile sınırları zorlayacağını iddia ediyor. Finlandiya merkezli firma, önümüzdeki yıllar içerisinde heyecan verici yeni oyunlar çıkarmayı planlıyor.

 

Bugün Housemarque için büyük bir gün ve 26 yılı aşkın bir süreden sonra. Sony Interactive Entertainment ile olan güçlü ortaklığımız PS3’te Super Stardust HD ile başladı ve o zamandan beri tüm PlayStation platformları için arcade esintili oyunlar yaptık. En son çıkan oyunumuz olan Returnal ile üçüncü şahıs aksiyon oyunlarına yaptığımız en büyük adım, benzersiz ve kaliteli oyuncu deneyimleri sunarak sektördeki sesimizi ve markamızı pekiştirdi.

Sonunda PlayStation Studios ailesine katıldığımız için çok heyecanlıyız! Bu, stüdyomuza net bir gelecek ve oyun merkezli yaklaşımlar sunmaya devam etmek için istikrarlı bir fırsat verirken, yeni anlatı sunma yöntemlerini denemeye ve bu modern sanat formunun sınırlarını zorlayacağız. Yerel olarak burada, Helsinki’de, bu aynı zamanda PlayStation ailesini resmi olarak büyüyen bir endüstri merkezine genişleteceğimiz ve Finlandiya’daki en eski oyun stüdyosunun mirasını güvence altına alacağımız anlamına geliyor.

Son olarak, bu hayranlarımız için ne anlama geliyor? Housemarque olarak bizler oyuncuyuz ve en büyüleyici bulduğumuz oyunların özelliklerini mükemmelleştirme ve tamir etme ihtiyacından büyüdük. Ayrıca kendi rotamızı yürütmekten ve yeni kombinasyonlar denemekten çekinmemizle de tanınmıyoruz. SIE’nin ve bizi destekleyen stüdyo ailesinin desteğiyle, sektördeki yerimizi gerçekten büyütebilir ve Housemarque’ın hiçbir sınırlama olmaksızın neler yaratabileceğini gösterebiliriz. Önümüzdeki yıllarda neler olacağını herkese göstermek için sabırsızlanıyoruz ve önümüzdeki çeyrek yüzyıl ve sonrası için daha kalıcı anılar ve heyecan verici oyunlar getirmeyi umuyoruz.

Ilari Kuittinen, Housemarque’ın kurucu ortağı

 

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image