Sony Interactive Entertainment, Discord Birlikteliğini Duyurdu

Berkan Çamlıbel
Berkan Çamlıbel
1 Dk Okuma Süresi

Sony Interactive Entertainment, PlayStation iletişim servisi PlayStation Network’e entegre etmek için Discord ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan bu birliktelik ile ilgili paylaşılan blog yazısında:

“Ekiplerimiz Discord’u PlayStation Network’teki sosyal ve oyun deneyiminizle ilişkilendirmek için çok çalışıyor. Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başından itibaren konsol ve mobil cihazlarda birbirine yaklaştırmak, arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken daha kolay takılmalarını, eğlenmelerini ve iletişim kurmalarını sağlamaktır.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Rayn, “Discord Kurucu ortakları Jason Citron ve Stan Vishnevskiy ile yaptığımız ilk konuşmadan, hayat boyu süren oyun sevgisinden, takımlarımızın arkadaşlarını ve topluluklarını yeni yollarla bir araya getirmeye yardımcı olma konusundaki ortak tutkusundan ilham aldık. Oyuncuları topluluklar oluşturma ve paylaşılan oyun deneyimlerinin tadını çıkarma konusunda güçlendirmek, yaptığımız işin kalbinde yer alıyor, bu yüzden bu yolculuğa dünyanın en popüler iletişim hizmetlerinden biriyle başlamaktan heyecan duyuyoruz.” diye belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft, Discord’u satın almak için 10 milyar dolara satın almak istemişti. Ancak bu teklif Discord tarafından reddedilmiş ve yetkililer tarafından popüler iletişim hizmetinin halka arzına daha sıcak bakıldığı açıklanmıştı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben Berkan Çamlıbel, itinayla 10 yılı aşkın süredir hayatı oyun olanlardanım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir