Sony Japan Studio Resmen Tarih Oldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Bir dönemin efsane stüdyosu Sony Japan Studio da ne yazık ki kepenkleri indirmek zorunda kaldı. Stüdyonun geleceği aslında birkaç ay önceden belliydi zira ekipten Silent Hill ve Gravity Rush yaratıcısı Keiichiro Toyama, Demon’s Souls’un yapımcısı Teruyuki Toyoma ve Bloodborne yapımcısı Masaaki Yamagiwa zaten ayrılmıştı.

Dün itibariyle Sony resmi açıklamayı yaparak stüdyonun, Astro’s Playroom’un geliştirici ekibi Team Asobi’ye merkezlendirildiğini açıkladı. Yani artık bu iki stüdyo, Astro’s Playroom’un popülerliği için çalışacaklar.

Bu haberle birlikte yeniden yapım Demon’s Souls’un yapımcısı Gavin Moore da 24 yıllık çalışmadan sonra istifasını verdi.

Sony Japan Studio bugüne kadar Bloodborne, Shadow of the Colossus Remake, Ape Escape, The Last Guardian ve Gravity Rush gibi unutulmaz PS oyunlarına imzasını atmıştı. Böylelikle 1 Nisan şakası zannettiğimiz bu haber de kalplerimizde unutamayacağımız bir ağırlık yaptı.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir