Sony Londra Stüdyosu Duyurulmamış Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

EyeToy, PlayStation VR Worlds ve Blood and Trurth gibi oyunlarıyla tanınan Sony’e bağlı London Studios ekibinin yayınladığı bir iş ilanına göre stüdyo, PlayStation 5 için “Yepyeni Bir Marka “ üzerinde çalışmak için yeni iş alımları yapıyor.

Geliştiricinin sitesinde yayınladığı iş ilanlarından birinde yeni bir PlayStation 5 markası için “Çevrimiçi Oyun Tasarımcısı” aradığı görülmekte. Bu durum da stüdyonun çevrimiçi bir oyun yapabileceği ihtimaller arasında. Ancak genel olarak VR oyunlarıyla tanınan bu stüdyonun hem çevrimiçi hem de PlayStation 5 özelinde yeni bir marka üzerinde çalışmaya başlamış olması bu proje özelinde biraz şüphe uyandırıyor.

Çevrimiçi özelliğinin oyunda önemli bir yerinin olacak olması ilginç ancak ilanda aynı zamanda hikaye anlatımı ve görev liderleri ile de çalışılması gerekeceği söyleniyor, bu da oyunda çeşitlilik olacağı anlamına geliyor. Ayrıca ilanda oyun için “Yeni Bir Marka” olarak bahsedilmesinden dolayı da diğer EyeToy, Blood and Truth veya herhangi eski yapımlarından birinin devamı olmayacağını gösteriyor.

Stüdyonun ise çevre odaklı VR oyunlarından uzaklaşıp standart ve sevilen geleneksel oyun tarzında bir oyun yapacak olması kulağa güzel geliyor. Yani az önce bahsettiklerimize göre ilanda PSVR hakkında bir bilgi verilmeyip PS5 özelinde bir oyun diye bilgi vermesinden dolayı, stüdyo bu yapımda farklı bir şey deneyeceğe benziyor ve bu alınan kararla beraber biz oyuncuları nasıl projelerin beklediğini zaman gösterecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir