Yedi Yıldır Geliştirilen Sony Özel Oyunu Wild İptal Edildi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Popüler bir insider olarak tanınan Jeff Grubb’a göre Sony özel oyunu olan Wild, yedi yıllık bir üretim sürecinden sonra terk edildi. Üstüne üstlük geliştirici ekip, oyunun neredeyse bitme aşamasında olduğunu da vurguluyordu.

Wild’a neler oldu?

Kimi zaman haberlerimizde de yer verdiğimiz gazeteci ve oyun endüstrisi insider’ı Jeff Grubb, Giant Bomb’taki podcasti sırasında Wild ile alakalı ilginç bir bilgi paylaştı. Koca yedi yılı tarih öncesi MMO sandbox üzerinde çalışarak geçiren geliştirici stüdyo Wild Sheep, oyun tamamlanmış olmasına rağmen projeyi iptal etti. İlginç bir şekilde, oyunun PlayStation 5 ve Sony’nin önceki nesil konsollarına da özel olması gerekiyordu.

Wild

Peki proje bitme aşamasında olmasına rağmen neden bir anda terk edildi? Jeff Grubb bununla alakalı pek bir bilgisi olmadığını söylese de bu durumun, projeden sorumlu eski çalışan Michel Ancel’in stüdyodan ayrılmasıyla alakalı olabileceğini söylüyor. Rayman serisini ve Beyond Good & Evil’in ilk oyununu yazan ve yöneten Ancel, 2020 Eylül ayında ayrılmıştı.

Gamescom 2014’te ilk kez gösterilen Wild, bundan sonra oyun radarlarımızda izini kaybettirmişti. En azından bir oyun hakkında daha gözümüz açık olmayacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir