Sony Popüler ve Yeni Oyunlar ile Mobil Oyun Sektörüne Giriyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Yakın zamanda yayınlanan bir iş ilanına göre Sony Interactive Entertainment, yeni geliştirilecek mobil oyunları ve başlıca video oyunu markalarını mobil platformlara uyarlayıp yayınlamayı planladığı görülüyor. İlanda, San Mateo’daki ‘Head of Mobile, PlayStation Studios, SIE’ pozisyonları için başvuru yapan adayların 3 ila 5 yıl içerisinde bir mobil ürünün yol haritası yapacağı yazıyor.

Verilen ilan ise şu şekilde:

Mobil Başkanı olarak, PlayStation Studios için mobil oyun stratejisine sahip olacak, geliştirecek ve gelecekteki büyüme fırsatları için bir temel oluşturmaya yardımcı olacaksınız. PlayStation’ın mobil için en popüler markalarını başarılı bir şekilde uyarlamaya odaklanarak, oyun geliştirmemizin konsollardan ve PC’lerden mobil ve Canlı Hizmetlere kadar genişlemesinin tüm yönlerine liderlik edeceksiniz. Mobil liderlerden oluşan bir ekip oluşturmaktan ve ölçeklendirmekten sorumlu olacaksınız. PlayStation Studios’taki bu yeni iş biriminin Başkanı olarak hizmet vereceksiniz.

Yani bu ilana bakacak olursak popüler bir PlayStation markasının mobil portu dışında yeni mobil oyunlar da görebiliriz. Uyarlanma ihtimali olan popüler markalar ise Naughty Dog’un Uncharted ve The Last Of Us serileri, Santa Monica’nın God Of War serisinin dışında Insomniac’ın Ratchet and Clank’i akla gelen ilk ihtimaller. Ama şunu da belirtmek gerek ilan yeni yayınlandı ve 3 ila 5 yıl aralığında bir yol haritasından bahsediliyor. Bu yüzden aceleci olmamakta fayda var çünkü fikir yeni ortaya atılmış.

Bu haberle birlikte Sony’nin PC’den sonra ikinci kez oyunlarını kendi konsollarının dışında başka platformlar üzerinde de genişletmek için karar aldığını görüyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image