Sony, Uncharted Filminin Şu Ana Kadar Elde Ettiği Hasılattan Memnun

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Sony, ilk başta Playstation özel olarak oyunculara sunduğu Uncharted serisini beyazperdeye taşıdı. 11 Şubat’ta ülkemizde 18 Şubat’ta ise ABD’de vizyona giren film oldukça kısa sürede tahmin edilen rakamlarda gelir elde etmeyi başardı.

Son yıllarda oyunların beyazperdeye taşınmış hallerini daha fazla görmeye başladık. Ancak bu yapımların bazıları beklentilerin oldukça altında altında kaldı. Uncharted filmi ise tam beklenildiği gibi izleyiciler tarafından beğenildi. Film şuana kadar ABD’de 88 milyon dolar, dünya genelinde ise toplam 139 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı.

Bu kadar büyük bir başarının ardından ise Sony Pictures CEO’su Tom Rothman Uncharted’ın film şirketi için artık bir “imtiyaz” olduğunu söyledi. Açık açık dile getirmese de devam filmi büyük olasılıkla gelecek gibi görünüyor.

Uncharted Filmi 120 Milyon Dolara Mal Oldu

Filmin yapım süreci 120 milyon dolara mal oldu. Bu rakama ise reklam ve pazarlama giderleri dahil değil. Bu kadar büyük yatırımlar yapılan filmin oldukça güzel başarısı üzerine Rothman, şirket için yeni bir hit film serisi olduğunu söyledi.

Rothman; “Film, Covid’in ortaya çıkmasının ardından ilk büyük yapımımız oldu. Beyazperde de yakaladığı bu büyük başarı her şirketimizin her bölümü için adete büyük bir zafer. Ne kadar büyük başarı elde etmiş olsak da hali hazırda izleyicilerin sevdiği pazarladığı bir yapımı tamamlamaya ve dünya çapında Covid’e rağmen stratejik bir hevesle dağıtmaya devam ettik.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir