Sony’nin PC’ye Çıkan PlayStation Özel Oyunları Ne Kadar Sattı ve Ne Kadar Gelir Elde Etti?

Sony, PC'de oyun satış rakamlarını ve gelirlerini açıkladı, liste dudak uçuklatıyor.

Serqinhos
Serqinhos
2 Dk Okuma Süresi

Bildiğiniz üzere yıllardan beri Sony sadece PlayStation’a özel oyun çıkarıyordu fakat son yıllarda bu trendi tamamen tersine çevirip oyunları bilgisayarlara da uyarlamaya başladı. Satışlarını artırmayı planlayarak attığı bu adımda Sony, çok da haksız çıkmadığını oyunculara gösterdi. PlayStation oyunları PC’ye çıktıktan sonra Sony satışlarını ikiye katlayarak ilerliyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlar hiç de küçümsenecek boyutta değil. Sony’nin bilgisayara çıkardıkları oyunlardan 2020 yılında 35 milyon $ gelir elde etti. 2021 yılında bu rakam katlayarak 80 milyon $’ı gördü. İçinde bulunduğumuz yıl itibarıyla 1 Nisan 2023’e kadar Sony satışlarının 300M $’ı bulmasını bekliyor.

Sony aynı zamanda en çok satan üç oyununu bizlerle paylaştı. Bunlar; Horizon Zero Dawn 2.398 milyon adet bu da 60 milyon $ demek. Days Gone ise 852,000 adet satarak çıktığından itibaren 22.7 milyon $ ciro yaptı. Aynı zamanda oyuncuların olmazsa olmazı God of War da bu listede. Ocak ayından itibaren 971,000 adet satarak 26.2 milyon $ getirdi. Bütün bu rakamlar Mart 2022’nin rakamlarıydı.

Açıklamaların ardından şirket aynı zamanda 2025 hedefini de belirtti: “Yeni çıkan oyunların neredeyse yarısını PC’ye ve Mobile getirmeyi planlıyoruz!”. Sony resmi olarak Uncharted: Legacy of Thieves Collection‘ı açıklamıştı, gelecek aylarda da mutlaka yeni oyunları da duyuracaklardır.

playstation pc satislari

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Futbol oyunları sever, YouTube içerikleri üretir...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir