Söylenti: Hideo Kojima Microsoft ile Görüşmede

Kerem Papatya
Kerem Papatya
2 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının en iyi işlerin Hideo Kojima’nın elinden çıktığı su götürmez bir gerçek. Kojima, Metal Gear Solid, Death Stranding gibi önemli işlere imza atmıştır. Bildiğimiz gibi 2019 yılında Sony’den aldığı destekle büyük paralara inde oyun kafasında bir oyun yapmıştı. Oyun her ne kadar deneysel olsa da çok büyük bir başarıya sahip olmuştu. Bugüne kadar Sony’ye bir çok özel oyun çıkaran Kojima sanırız bu sefer rakibine transfer oluyor.

VentureBeat’ten yazar ve bilgi sızdıran Jeff Grubb’a göre, Kojima’nın bir sonraki oyunu ne olursa olsun Microsoft ile görüşmelerde olduğunu iddia ediyor. Yakın zamanda tanıtılan Abandoned’ın gizli bir Kojima Productions oyunu olduğu ve açıklamanın viral pazarlamanın bir parçası olduğu söyleniyor. Bunun en büyük kanıtı Kojima’nın Microsoft ile yeni oyunu hakkında resmi bir görüşme yapması. Phil Spencer’ın rafındaki o efsanevi heykel’de bunların kanıtı olduğu söyleniyor.

Grubb verdiği bir çok bilgi bu güne kadar doğru çıktı fakat Kojima’nın Sony ile uzun bir geçmişi var. Death Stranding son olarak PC’deki başarısı  kafalarda soru işareti oluşturuyor. Ancak Kojima geçmişte Xbox’ta oyunlar yayınladı ve ona en çok bütçeyi kim sağlarsa onun yanında olacağı aşikar ve Sony’nin ekonomik gücünü Microsof ile karşılaştırmak aptallık olur.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben kerem papatya Herhangi bir öneriniz varsa altaki e-posta adresinden bana ulaşabilirsiniz kerem.papatya21@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir