Söylenti: Immortals Fenyx Rising’e Spin-off Oyun Geliyor

Ubisoft Quebec'in yöneldiği Immortals Fenyx Rising'in spin-off yapımı, Breath of the Wild'a daha az benzeyecek.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi
Immortals Fenyx Rising

Zaman geçtikçe insan, Ubisoft’un yepyeni IP’lerine bile gerekli heyecanı gösteremiyor. Ubisoft’un adeta kemikleşmiş ve iliklerine kadar işleyen açık dünya formülü, adeta stüdyonun her oyununu benzer hale getiriyor. Immortals Fenyx Rising de ilk çıktığında yenilik vaat etmiş ama Zelda’dan esinlenen yapısı ve Ubisoft vari açık dünyasıyla yine bizleri üzmüştü.

Gelgelelim Ubisoft, bu oyundan halen daha vazgeçmiyor zira Games Mess Decides podcast’inde konuşan Giant Bomb muhabiri Jeff Grubb, Immortals Fenyx Rising’e bir spin-off yapımın ekleneceğini belirtti.

Ubisoft ve Immortals Fenyx Rising’i seri haline getirme çabası

Jeff Grubb, Ubisoft’un çatısı altındaki stüdyolardan birinin oyunu bir seri haline getirmek istediğini ama bunun bildiğimiz tarzda bir seri olmayacağını söyledi. Spin-off türünde düşünülen yapımın kod ismi ise Oxygen olarak geçiyor. Ayrıyeten yapım, Polinezya kültürünü de içerecek.

“Ubisoft Quebec, Immortals Fenyx Rising’in devamı olan bir oyun geliştiriyor. Ancak yapım; uygun bir devam oyunu değil, daha çok bir spin-off. Oyunun yapım adı Oxygen.

“Bu sefer Hawaii Polinezya kültürüne dayanıyor. Hala bir Tanrı anlatıcısı var. Görsel olarak stilize olmaya çalışıyorlar ama bu, Breath of the Wild’ın bir kopyası olmaktan daha uzak. “Yapım öncesi bazı konsept resimler gördüm, belki 2025’te gelecek.”

Jeff Grubb

Nitekim Avatar: Frontiers of Pandora’yı erteleyen stüdyo, belli ki önceliğini zaten olan yapımların serilerine yöneltmiş durumda gözüküyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir