Söylenti: Resident Evil 9, Ethan Hikayesinin Son Oyunu Olacak

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
2 Dk Okuma Süresi

Resident Evil Village teknik olarak adında “8” içermese de Capcom, serideki sekizinci oyun olduğunu bariz bir şekilde oyunun duyuru fragmanında göstermişti. Bilmeyenler için duyuru videosunda çok bariz bir şekilde roma rakamlarıyla “VIII” şeklinde vurguladı.

Capcom ayrıca oyunun Resident Evil 7 ile doğrudan bağlantısı olup olmadığından da pek bahsetmedi. Şimdi içeriden biri tarafından verilen ayrıntılara göre, bu hikaye ilerleyecek ve başka bir devam oyunuyla da son bulacak. Ancak bununla birlikte Capcom, seri için farklı adlandırmalara da gidebilir.

Sektör içinden Dusk Golem (veya AestheticGamer) kısa süre önce Twitter da Resident Evil 7, Village ve Resident Evil 9’un tek ve bağlantılı bir hikayeye sahip olduğunu paylaştı. Söylentiye göre üç geliştirme döngüsünün de birbirine çok yakın olduğu için, toplu olarak planlanmış.

Bununla birlikte, Dusk Golem, Resident Evil 9’un muhtemelen serideki son Ethan hikayesi olacağını ve Capcom’un yeni bir adlandırma benimseyeceğini de ekliyor. Böylelikle Capcom’un ileriki oyunlarda daha çok bağımsız hikayeler anlatacağı düşünülüyor.

Bu elbette doğrulanmamış bir bilgi. Dusk Golem, Resident Evil sızıntıları söz konusu olduğunda sağlam bir geçmişe sahip, ancak yine de bunun bir söylenti olduğunu hatırlamakta fayda var.

Resident Evil 9’u büyük ihtimalle birkaç yıl sonra geliştirilecektir. Resident Evil Village ise PS5, Xbox Series X / S, PS4, Xbox One, PC ve Stadia için 7 Mayıs’ta çıkıyor hatırlatalım.

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir