Söylenti: Source 2 CS:GO’ya Artık Geliyor mu?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Oldukça uzun süredir konuşulmakta olan Counter-Strike: Global Offensive ve onun Source 2 motoruna geçişi hakkında yeni söylentiler ve kanıtlar gün yüzüne çıktı.

Kendi parıltılı döneminden gittikçe uzaklaşıyor gibi görünen ve rengi solmaya başlayan CS:GO’nun, yeni ve modern bir motor olan Source 2’ye geçişi uzun zamandır tartışılıyordu. Günümüzde oyunun 2004 yılına dayanan oyun motorunun ilk versiyonunda çalıştığını düşünürsek bu geçiş, çoğu oyuncuya göre olması çoktan gerekliydi. Bir sene önce oyunun entegrasyonuna ara verilmişti ama bugün çıkan bilgilere göre Valve, hala daha bu işte kararlı.

Source 2’yi ilgilendiren bilgiler DOTA 2’den çıkıyor

Bu dedikodularla ilgili ilk sinyal, oyun kodlarını eşelemeyi seven Gabe Follower adlı bir kullanıcıdan geldi. Twitter’dan paylaştıklarına göre DOTA 2’nin son güncellemesinde libengine2 kütüphanesi altında oyuna bir gönderme var.

source 2

Bunun ise bilerek yapılmış bir adlandırma mı yoksa bir tesadüf mü olup olmadığını kesin olarak bilmemiz zor olsa da Counter-Strike hayranlarının binlerce saat harcadıkları bu oyunlarını daha güzel ve yenilenmiş grafiklerle görmeleri tabii ki beklenen etkiyi oldukça büyük çapta yaratır. Hatırlarsanız bir sene önceki haberimizde oyunun, motora geçişinin zaman alacağından bahsetmiştik.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir