Söylenti: Xbox Game Pass Steam’e Gelebilir

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Xbox’ın kıymetlisi olan Gamepass’e eklenen oyunlar bizi şaşırtmaya devam ediyor. Daha öncesinde kütüphanesinde yüzden fazla oyun barındıran abonelik servisi olan Xbox Game Pass’in PlayStation ve Nintendo Switch’e geleceği hakkında bir kaç söylenti vardı. Ancak bu söylentiler meyvesini vermedi gibi duruyor.

Bir diğer söylentiye göre GamePass PC’nin tekeli olarak görünen oyun mağazası olan Steam‘e gelebileceğini yönünde. Steam oyuncularını sevindirecek bir haber…

Valve hakkında bir çok bilgiye sahip olan ve sektörün içerisinden olan Tyler McVicker soru cevap yayını yaptı ve bu sırada McVicker Valve’ın Gamepass’i Steam’e getirmeye çalıştığını söyledi. Xbox CEO’su olan Phil Spencer’ın Gamepass’i mümkün olduğu kadar çok platform’a getirme planında olduklarını açıkladığını düşünürsek bunun gerçeklik payının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun söylenti olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Yani bunun gerçekleşmeme ihtimalini de göz önünde bulundurun. Daha öncesinde Gamepass’in PS ve Nintendo Switch için geleceği hakkında söylentilerin olması ama hiç bir şeyin ortaya çıkmaması buna örnek olabilir. Hemen heyecanlanmamak daha sağlıklı gibi gözüküyor. Tek yapabileceğimiz beklemek. Umarız en kısa sürede haberlerini görmeye başlarız.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image