Yeni Star Wars Oyunu Microsoft’a Özel Olabilir

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Venture Beat’den Jeff Grubb, kurumsal şirketlerin oyunlarıyla alakalı güvenilir bilgi sızdırmasıyla bilinen bir kişiydi. Game Mess’in son bölümünde de Jeff, çeşitli dedikoduları dile getirdi.

Microsoft The Mandalorian’a Dayanan Bir Star Wars Projesi Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Jeff’e göre Microsoft, Xbox konsolları ve PC’ler için özel olarak geliştirilen bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Projenin, geçtiğimiz hafta söylentileri ortaya çıkan Star Wars: The Mandalorian’a dayanması mümkün görünüyor. Böyle bir proje, 2023’te Electronic Arts’a Star Wars oyunlarına münhasır haklar sağlayan lisans sözleşmesinin sona ermesi sayesinde olasılık kazanıyor. EA yine de bu tür ürünleri üretebilecek, ancak Disney diğer şirketlere de haklar verecek. Halihazırda Ubisoft zaten kendi Star Wars oyununu geliştiriyor. Bu nedenle Microsoft’un da bu marka üzerinden kendi projesini oluşturmak istemesi bir sürpriz olmamalı.

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 ve KOTOR Remake

Grubb ayrıca Lucasfilm’in şu anda birçok şirketle daha fazla Star Wars oyununun geliştirilmesi veya yeniden yapımı için anlaşmalar yaptığını iddia ediyor. Eğer durum gerçekten bu şekildeyse, marka haklarının sahibi Disney, Warhammer ve Warhammer 40.000 için hevesle lisans satan Games Workshop’un izinden gidecek gibi görünüyor.

The Coalition

Grubb ayrıca Gears 5’in geliştiricilerinin (The Coalition) neler planladıkları hakkında bildiklerini de açıkladı. Bu projelerden biri Gears of War serisine gelecek başka bir oyun olabilir.

Battlefield 6

Grubb, gelecek hafta itibariyle Electronic Arts ve DICE’ın Battlefield 6 hakkında detay paylaşması gerektiğini ifade ediyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image