Söylentilere Göre Mad Max 2 Geliyor Olabilir

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

2015 yılında serinin üçüncü filminin beyaz perdede gösterilmesinin ardından ilk Mad Max oyunu bizlerle buluşmuştu. Açık dünya oyunu olarak iyi işler başaran oyun, ne yazık ki beklenen ilgiyi tam olarak göremedi.

Açık dünya oyunları arasında bakıldığında Mad Max, Avalanche Studio’nun bir diğer oyunu Just Cause kadar ilgi görmedi. Ancak bu oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor. 2015 yılında ABD’de en çok satan listesinde 8. oyun olmayı başarmıştı. Stüdyonun diğer oyunlarına kıyasla çok büyük başarılar yakalayamamış olması sebebiyle devam oyunu beklenmese de ilginç gelişmeler yaşanmaya başladı.

Mad Max 2 Geliştirme Aşamasında Olabilir

Mad Max’in devam oyunu henüz resmi olarak duyurulmadı. Ancak özellikle Twitter’da ortaya çıkan iddialara bakıldığında oyun pandeminin öncesinde geliştirmeye başlandığı belli oluyor. Bu iddiaların temelini ise grafik tasarımcı Wendy Fok pandemi başlamadan önce Avalanche Studio tarafından davet edildiğini söylemesini oluşturuyor.

Fok, Mad Max’in devam oyununda yer alacak olan asilerden birini canlandırması için tarandığını iddia etti. Fok’un paylaştığı fotoğraf hakkında ufak bir araştırma yapıldığında ise aslında 2017 yılına ait olduğu ve ilk Mad Max oyunundan iki sene sonra çekildiği ortaya çıkıyor. Eğer bu fotoğraf gerçekten Mad Max 2’ye ait ise oyun uzunca bir süredir geliştirme aşamasında, hatta belki de iptal edilmiş bile olabilir. Ancak stüdyonun 2019 yılında Rage 2’den sonra herhangi bir oyun duyurmamış olması iddiaları oldukça güçlü kılıyor. Yine de Mad Max 2 için resmi açıklamayı beklemek en doğru tercih olacaktır.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir