Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform

Sponsoru Olduğumuz Godzilla e-Sports 4. Yaşına Özel Röportajımız

Godzilla e-Sports 4. Yaşını Kutluyor!

Sponsoru Olduğumuz Godzilla e-Sports 4. Yaşını Kutluyor

“19 Mayıs 2016” tarihinde üç kişi tarafından kurulan kulüp bugün itibariyle dördüncü yaşını kutluyor. Dört yılı aşkın süredir e-Spor platformunda birçok oyunda yer alan kulüp bugün takipçilerine ve taraftarlarına dördüncü yılı kutlayan video sundu.

4 yıl önce bir hâyal ile kurulduk bu hâyali sizler ile gerçekleştiriyoruz. Bizler ile nice şampiyonluklar nice anılara şahit olan siz değerli taraftarlarımıza teşekkürü borç biliriz.Godzilla 4 Yaşında!

Godzilla e-Sports paylaştı: 19 Mayıs 2020 Salı

 

Godzilla e-Sports 4. Yıla Özel Röportaj

Dört yıllık sürede başarılı işlere imza atan kulüp bizimde dikkatimizden kaçmamıştı. Şu an da yaklaşık 11 oyunda boy gösteren aynı zamanda yeni oyunlar için de kurulum aşamasında olan kulüp gittikçe adını duyurmaya başlıyor. Bu dördüncü yıla özel Kulüp Sahibi ve Yöneticisi olan Muhammed Mustafa Türkmen ile yaptığımız kısa röportajda birkaç soru sorduk. Öncelikle sorduğumuz ilk soru, dört yılı aşmadan önceki kuruluş tarihinde, bu yola çıkmadan önce aklınızda nasıl bir yol ve plan vardı? Kulübün kurulma süreci nasıldı? sorularına aldığımız cevap şu şekilde oldu:

Aslında aklımda bir plan yoktu, 2015’de bir klan olarak kurulmuştuk. Sonra Zula ilk defa turnuva düzenleyeceğini belirtti. Bizde neden katılmayalım dedik. Çeyrek Finalde karşımıza ANT e-Spor çıktı ve kaybettik. Benim de e-Spor sektörünü araştırmam bu kulübü tanıdıktan sonra oldu. Sonra dedim ki neden bizde bunu başarmayalım.

O zamanlarda ilk olarak “Godzilla e-Sports Team” adı altında kurulmuştuk. İsimden de anlayacağınız gibi bir kulüp değil de, daha çok bir e-Spor takımıydık. Lakin daha sonra şu an ki adımızı alıp daha kurumsal ama aynı zamanda da samimi bir kulüp kurma kararı aldım. Böylece dört yıldır da bu hedefimizi sürdürmeye çalışıyoruz.

İkinci sorumuzda ise bu dört yılın sonunda kazandığınız ve hak ettiğiniz başarılar sizleri şaşırttı mı? Tahmin ettiğinizden daha iyi miydi? sorusunu sorduk ve şöyle bir yanıt aldık:

Açıkcası, memnun değilim ve şaşırtıcı olmadı. Çünkü çok fazla çaba sarfettik ve çok fazla içerimizde sıkıntılar yaşadık. Bunlar bizi maalesef yavaşlattı. Özellikle sponsorlarımızın olmayışı bizi çok zorladı. Lakin gelecek zamanlarda hedeflerimize bir bir ulaşacağımızı düşünüyorum.

Ayrıca özellikle başarılarımızın büyük bir kısmı Zula’da bu sebeple çok fazla başarıda yaptığımızı düşünmüyorum. Hiç yoktan boy gösterdiğimiz diğer oyunlarda da birkaç başarı olması gerekirdi. Yine söylediğim gibi önümüzdeki zamanlarda bu başarıların geleceğine olan güvenim tam.

Merak ettiğimiz bir başka soru da, Counter-Strike: Global Offensive takımının ne zaman açıklanacağı idi. Bizde bu haberi merakla beklerken, yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi.

CS: GO kadromuzda biraz iddialıyız çünkü hedefimiz yüksek. Eylül ayında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası için hazırlanıyoruz. Şuanda “Boyner Cup” da bir nevi kendimizi geliştirmek için boy gösteriyoruz. Takımımız turnuvada ilk 16’ya kalınca duyurusunu yapacağız

Sorduğumuz son soruda ise kulübün ilerideki amaç ve hedeflerini bizlere kısaca bahsetmesini istedik:

Amacımız Türkiye’de e-Spor’a yön vermek ve gelişmesini sağlamak. Maalesef bu alanda gelişime çok açık bir ülke olmamıza rağmen gerekli düzeyde gelişim gösteremedik. Bunun sebebi de kulüplerin özellikle çok sıkıntılar çekmesi çünkü malum oyun sektörü dolar kuru üzerinden dönüyor. Bu da ekonomik açıdan kulüpleri zora sokuyor. Bizim asıl hedefimiz ve kuruluş amacımızı şöyle görüyorum: e-Spor anlayışını Türkiye’de kökten değiştirmek ve Türkiye’yi dünya çapında temsil etmek. Bu amacımızı yapabileceğimize eminiz. Şimdiden bunun hazırlığını yapıyoruz.

Yaptığımız kısa ama güzel bir röportaj sonunda tekrardan gururla Medya Sponsorluğunu üstlendiğmiz Godzilla e-Sports kulübümüzün dörtüncü yılını kutlar, alınacak olan birçok başarıda desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirtmek isteriz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.