Square Enix, Babylon’s Fall’u Kapatma Kararı Aldı

Bugünden itibaren çeşitli oyun içi satın alımların kaldırılması planlanıyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

NieR, Metal Gear Rising ve Bayonetta gibi oyun dünyasında isim yapmış serilerin geliştiricisi olan Platinum Games, geliştirdiği son oyun olan Babylon’s Fall nedeniyle oyun dünyası tarafından büyük tepki çekmişti. 3 Mart 2022’de piyasaya sürülen oyun, indie bir stüdyo tarafından geliştirilen MMORPG gibi görünüyor olmasına rağmen yayıncı Square Enix oyunu 60 Dolar gibi (ülkemizde 599TL) bir fiyattan çıkarması tepkinin daha da büyümesine neden olmuştu.

Square Enix, zamanla oyunu piyasada tutmaya ve büyük çaplı güncellemeler getirmeye çalışsa da maalesef oyun, oyuncular tarafından ilgi görmemeye devam etti. Bundan dolayı şirket, Babylon’s Fall’un resmi web sitesinde 28 Şubat 2023’te oyunu kapatacağını ve oyun için planlanan “geniş çaplı” güncellemeleri iptal ettiğini duyurdu.

Square Enix oyun hakkındaki açıklamasında: “Ayrıntılı bir yüksek fantezi dünyasında geçen heyecan verici bir çevrimiçi çok oyunculu aksiyon RPG’si sunma arzusuyla, oyunun resmi hizmetini 3 Mart 2022 Perşembe günü başlattık ve ek geliştirme ve operasyonlar gerçekleştirmeye devam ettik. Ancak, 28 Şubat 2023 Salı günü oyunun hizmetini sonlandıracağımızı bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz.” dedi. Ayrıca şirket, bu duyuruyu yayınladıktan sonra oyunun tüm platformlardan satışını kaldıracağını söyledi. Oyun hala PS Store ve Steam üzerinden satın alınabilir durumda ancak Steam sayfasında oyunun yakın zamanda kapanacağına dair bir uyarı metni eklendi.

Square Enix’in açıklamalarına ek olarak Babylon’s Fall içerisinde oyun içi para birimi ve satın alınan öğeler artık erişilebilir olmayacak. Bugünden itibaren oyun içerisindeki para birimi olan Garaz’ın satışı durdurulacak. 29 Kasım’da içeriğin ikinci sezonu sona erecek ve Premium Battle Pass satışları da sona erecek. Ardından, 28 Şubat 2023’te oyun tamamen kapanmadan önce oyuncuları kalan aylarda kullanabilecekleri özel öğelerle ödüllendirecek olan bir “Son Sezon” başlayacak. Böylelikle

Babylon’s Fall State of Play Fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir