Square Enix Satılacağını Hakkında Çıkan Haberlere Yanıt Verdi

Firmanın Microsoft'a satılacağı gibi bir çok söylenti ortada dolanıyordu.

Oyun sektörünün önde gelen firmalarından olan Square Enix, kendilerine dair satılıyor haberlerine açıklık getirdi.

Bu söylentilerin ortaya çıkmasının sebebi Bloomberg Japonya’nın güvenilir kaynaklardan öne sürdüğü haber oldu. Haberde bir kaç şirketin Final Fantasy, Tomb Raider ve JRPG türü oyunları ile tanığımız Squre Enix’i satın almak için ilgilendiği öne sürülmüştü. Hatta bu haberler, Squre Enix’in Tokyo Borsalarındaki hisselerinin de yükselmesine sebep olmuştu.

Yayınlanan bu söylenti haberlerde çok fazla detay bulunmadığından bahsi geçen şirketlerin hangileri olduğu bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz günlerde büyük bir yatırım ile Bethasda’yı bünyesine katan Microsoft, Square Enix’i de bünyesine katmaya hazırlandığı konuşuluyordu. Sonunda Square Enix tüm bu söylentilerin önünü kapayan açıklamayı yaptı. Şirketin satışa çıkmadığı ve bir tane dahi olsa satın alma teklifi almadıkları açıklandı.

Square Enix’in Microsoft ya da başka bir büyük şirkete satılması bizler açısından iyi mi olurdu yoksa kötü mü onu bu noktada kestirmek zor, ancak bu tarz sızıntıların ve söylentilerin ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor. Zira oyun sektöründe büyük satın almaların yaşandığı dönemde bu haberlerin çıkması da gayet normal olarak karşılanmalı.

Kaynak
PC Gamer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu