CS:GO’da Squid Game Oynamak, İlginç Olabilir

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Squid Game, Eylül 2021’de yayınlanmasından bu yana inanılmaz büyük bir başarı elde eden Netflix yapımı bir Kore dramasıdır. Dizi, fakir ve umutsuz insanların para karşılığında çocuk oyunlarının ölümcül varyasyonlarını oynamasını konu alıyor. Konusuyla büyük ilgi uyandıran dizinin elbette ki video oyun dünyasının içine girmesi kaçınılmaz bir son.

CS:GO’da Squid Game Oynamak

Bu kadar ilgi ve beğeniden sonra video oyun dünyasına giriş yapmayı başarmış olan Squid Game’i artık Counter Strike Global Offensive’de de oynayabileceksiniz. Steam kullanıcı Ansimist ve küçük bir ekip, dizideki Red Light, Green Light da dahil olmak üzere tüm popüler oyunları içeren bir proje gerçekleştirdiler.

Özel haritalar ve modeller oldukça güzel gözüküyor. Source motoru ise bu tarz haritalar ve modlar için hala daha kullanılabilir duruyor. Source’un mod yapımcıları için esnekliği ve kullanım kolaylığı, ayırt edici fizik simülasyonu ve oyunculara sağladığı hareket alanı sayesinde oyun motorunun Squidlike oyunlar için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ansimist’in bu Squid Game’deki oyunları CS:GO’ya uyarlarken ki çözümleri ise oldukça güzel.

Örnek vermek gerekirse, Şeker kalıbı oyununda oyun içi bir şeker kalıbını elimizdeki bıçakla oymaya çalışıyoruz. Halat çekme bölümünü ise quick time event olarak karşımıza çıkarıyorlar. 

Siz de CS:GO‘da bu deneyimi yaşamak isterseniz, bu bağlantı üzerinden haritaya ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir