STALKER 2’nin Geliştirme Süreci Tekrar Başladı

Ukrayna merkezli geliştirici stüdyo GSC Game World, oyunu geliştirmeye devam ediyor.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Rusya’nın Ukrayna işgali ile savaşın ilk günlerinde Ukrayna merkezli stüdyo GSC Game World, sevilen FPS hayatta kalma oyun serisi STALKER’ın devam oyunu STALKER 2’nin geliştirme sürecini Ukrayna zafer kazanana kadar durdurmuştu. Ancak oyunun geliştiricilerinden süreç ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

STALKER 2 Geliştirme Süreci Devam Ediyor

3 ay aradan sonra oyunun geliştirme süreci tekrardan başladı. Ne yazık ki savaş hala daha devam ediyor ve hiçbir taraf zafer kazanmadı ama GSC Game World, oyunun geliştirme sürecine tekrardan başlama kararı verdi.

STALKER 2 SS

Çernobil Faciasından sonrasını anlatan bu oyunun geliştiricilerinden biri olan Mol1t adlı kullanıcı Discord üzerinden sorulan bir soruya cevap olarak oyunun geliştirme sürecinin devam ettiğini duyurdu. Hatta stüdyo başka bir ülkeye taşınmış da olabilir. Ancak oyunun çıkış tarihine yetişip yetişemediğini hep birlikte göreceğiz.

STALKER 2

Ayrıca geliştiriciler oyunun zorluk seçenekleri hakkında da bilgi verdiler. Stüdyo, oyuncuların kendilerine uygun zorluk seviyesini bulabilecek kadar yeterli zorluk seçenekleri hazırlayacak. Gerçek hardcore oyuncular için bile “bir şeyler” olacak.

STALKER 2: Heart of Chernobyl’in 8 Aralık 2022‘de Xbox Series X|S, Steam ve Epic Games Store için çıkış yapması planlanıyor.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir