Star Wars’ın Yeni Aksiyon Macera Oyunu Duyuruldu

Star Wars 1313'ten sonra Amy Hennig Star Wars oyunu yapmaya tekrardan başlıyor.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Seneler önce iptal edilmiş Star Wars 1313’ün talihsiz geliştirme sürecinden sonra Uncharted serisinin oldukça başarılı oyunlarının (1, 2 ve 3) yaratıcı yönetmeni ve yazarı olan Amy Hennig oyun sektöründen bir süre uzaklaşmıştı. Ancak 2019’da ünlü film yapımcısı Skydance’in alt kuruluşu olarak yeni bir oyun stüdyosu kurdu ve sektöre yeniden döndüğünü resmen duyurdu.

Yeni Star Wars Oyunu Duyuruldu

Star Wars

Şimdi ise Amy Hennig’in büyük bütçeli oyunlar geliştiren yeni stüdyosu Skydance New Media, Lucasfilm Games ile ortak bir şekilde “zengin sinematikli aksiyon-macera” türünde yeni bir Star Wars oyunu geliştirdiklerini duyurdu. Zaten “zengin sinematikli aksiyon-macera oyunu” dendiğinde aklımıza Uncharted oyunları geliyor.

Zira iptal edilen 1313 projesi, önceden sızan görüntülerden de gördüğümüz kadarıyla Uncharted tarzında bir oyundu. Ancak umarız bu oyun Hennig’in eski SW projesi 1313 ile aynı talihi paylaşmaz.

Ek olarak, stüdyonun tek projesi de sadece bu değil. Geçtiğimiz sene stüdyo, Marvel ile anlaşarak Marvel evreninde geçecek yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir