Starfield Bu Yıl İçinde Çıkış Yapabilir

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
2 Dk Okuma Süresi

Bethesda’nın yeni bilim kurgu temalı RPG oyununu duyurmasının ardından neredeyse 3 yıl oldu ve Starfield hakkında Bethesda tarafından hiçbir bilgi verilmedi. Ancak söylentiler ve sızıntılar bu yıl oyun hakkında bir çok şey göreceğimizi, aynı zamanda oyunun bu sene içerisinde çıkış yapacağı yönündeydi.

Her ne kadar Bloomberg’in araştırmacı gazetecisi Jason Schreier oyunun bu sene çıkmayabileceğini söylese de bunun Pandemi yüzünden bütün oyunların ertelenebileceği düşüncesi olduğunun altını çizmişti.

Ancak sektörün içinden ve Xbox ile içli dışlı olan Shpeshal_Ed, sık sık Starfield’ın bu sene çıkış yapacağını ima ediyordu. Son zamanlarda da yayınlanan bir Xbox Era podcast bölümünde konuyu daha da detaylandırmıştı. Shpeshal_Ed’in dediğine göre Microsoft, Starfield için 2021’de yayınlanacak reklam alanı satın aldığını söyledi (Microsoft daha önce Halo Infinite için reklam süresi satın almıştı). Yine Shpeshal_Ed açıklamalarında, pandemi döneminin ortasında çıkış tarihi olmayan bir oyun için reklam süresi satın almanın, Microsoft’un oyunu yakında piyasaya süreceğinden emin olduğunu dile getirdi.

Elbette ki bu bilgi de doğrulanmış bir bilgi değil. Bu yüzden bunun bir söylenti olduğunu unutmamak gerek. Ancak son zamanda ortaya çıkan söylentiler de oyunun 2021 yılında çıkacağı yönünde.

Bildiğiniz üzere E3 2021 12-15 haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve katılımcı firmalar arasında Microsoft’ta bulunmakta. Aynı zamanda Microsoft’un reklam süresi satın alması, oyunu E3 2021’de görebileceğimiz anlamına da geliyor. Bununla birlikte çok yakın zamanda çıkan bir başka söylentiye göre de Starfield 2021 Eylül ayında Halo Infinite ise 2021 Kasım ayında çıkış yapacağı yönünde.

Aşağıda Starfield için ilk yayınlanan duyuru fragmanını bulabilirsiniz.

 

 

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image