Starfield Geliştiricisi: Oyuncular Akıllarını Kaçıracak!

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Skyrim ve Fallout oyunları ile oyuncuların kalbini çalmış olan Bethesda, yaklaşık 4 yıldır yepyeni bir evrende geçecek oyunu üzerine çalışmaya devam ediyor. Starfield adını verdikleri bu oyun uzayda geçen bir aksiyon macera oyunu olarak tasarlanıyor. İlk olarak E3 2018 Konferansında duyurusunu yaptıkları oyunun son aşamalarına gelinmeye başlandı ve oyunun geliştiricilerinden Emil Pagliarulo Bethesda’nın sitesindeki bir yazıda oyun hakkında görüşlerini belirtti.

19 yıldır Fallout ve Elder Scrolls stüdyosunda çalışan Bethesda Game Studios emektarı Emil Pagliarulo, Bethesda’nın sitesindeki “Emil Pagliarulo ile tanışın” yazısında bu bilim kurgu RPG’sinin oyuncuları çılgına çevirecek “gerçekten özel bir şey” sunacağını söyledi. Pagiarulo, şu anda Starfield’ın baş tasarımcı görevini üstlenmiş vaziyette.

starfield

Starfield evreninin, Bethesda’nın 25 yıldan sonra kuracağı ilk ve yepyeni bir evren olacağını belirten tasarımcı, bu evrenin yavaş yavaş bir oyuna dönüşmesini izlemenin hayranlık uyandırıcı olduğunu belirtiyor. Pagliarulo, “Oyun evreninin geliştirilmesi sırasında öyle bir nokta gelir ki işler karmaşıklaşır. Ancak sonra, işler yolunda gitmeye başlar ve oyunun vizyonunuz ile şekillenerek çalıştığını görürsünüz. Çünkü oyun geliştirme budur. Starfield evreni ile ilgili çalışmalarımızda bu evrenin gerçekten özel ve oyunu oynarken oyuncular akıllarını kaybedecek.” şeklinde açıklamasına devam etti.

Yazısında kendisi ve sevdiği oyunlar ile ilgili konuşan tasarımcı, en çok sevdiği oyunun Thief olduğunu, ayrıca Örümcek Adam ve Cyberpunk 2077 oyunlarına da hayranlık duyduğunu belirtti.

Starfield, 11 Kasım 2022’de (11.11.22) Xbox Series X|S ve PC’de yayınlanacak. Bethesda, oyunun ertelenmeyeceğinden emin ve Pagliarulo, oyunun geliştirme sürecinde sistemlerin bir araya gelip toparlandığını ve stüdyonun üretimin başlangıcında sahip olduğu vizyonun artık meyve vermeye başladığını söyledi.

Starfield Resmi Oyun Fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir