Starfield Oyuncusu Gemi Mühendisliğinde Kendini Aştı

Starfield, şimdiden yaratıcı fikirlere ev sahipliği yapmaya başladı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Starfield, iki gün önce çıkmasına rağmen Bethesda’nın en iyi çıkış yapan oyunlarından birisi oldu ve altı milyon kullanıcısını çoktan aşmayı başardı. Çıktığı gün bir milyon aktif oyuncuya da erişen bilim kurgu RPG türündeki yapım, basın tarafını uzun bir süre meşgul edecek gibi görünüyor.

Skyrim ve Fallout gibi oyunlardan sonra oyun severlerin yaratıcı fikirleri Bethesda’nın uzay temalı bilim kurgu RPG türündeki yapımda da gözükmeye başardı. Bir oyuncu, kullandığı uzay gemisini herhangi bir mod olmaksızın Thomas the Tank Engine şeklinde tasarladı.

Thomas the Tank Engine Starfield’da

Oyunun subreddit’i altında MrCaine332 isimli bir kullanıcı, yapımda uzun saatler harcayarak uzay gemisini Thomas the Tank Engine’e benzetmeyi başardı. Oyuncu, hiçbir mod kullanmadan gemi parçalarını teker teker birleştirerek lokomotifi oluşturduğunu belirtti.

Oyunda gemilere yüz koyma gibi bir özellik bulunmasa bile bunun ciddi şekilde Thomas’a benzediğini söylemem gerekiyor. Trenin, uzayın uçsuz bucaksız boşluğunda Crimson Fleet korsanlarını avlamasına rağmen tekerlekleri bile bu devasa yapıda dahil edilmiş durumda bulunuyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir