Söylenti: 2024’ün İlk Etkinliği Olan State of Play’de Gösterileceği Konuşulan Oyunlar

State of Play tekrardan dolu dolu geçecek gibi duruyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
4 Dk Okuma Süresi

Oyun stüdyoların ve büyük çaplı firma ile yayıncıların gün geçtikçe ilerleyişi haliyle sektörün çehresini de değiştiriyor. E3’ün kapanmasının ardından (hatta öncesinden) neredeyse çoğu yayıncı dijital ortamda kendi etkinliklerini düzenlemeye başladı. Sony’nin düzenlediği State of Play ise bu etkinliklerde apayrı bir yere sahip.

İki gün sonra yani 31 Ocak tarihinde düzenleneceği söylenen State of Play’de ise yine birçok beklenen yapım bulunuyor. Pekala bunların kaçının gösterileceği muğlak ama düşüncesi bile yetiyor!

State of Play’de gösterileceği söylenen oyunlar

Metro Awakening

4A Games’in 2020 yılında duyurduğu tek kişilik yapımının bu etkinlikte çıkması bekleniyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden etkilenen oyunun Metro serisini devam ettirmesi ve bir VR oyunu olacağı tahmin ediliyor.

Death Stranding 2

Hideo Kojima’nın yeni oyunlarından birisi olan Death Stranding 2, ilk yapımın devamı olacak ve PlayStation 5’e özel geliştirilecek. Oyun dünyasında yaptığı tutarlı söylentileriyle bilinen billbil-kun’a göre önümüzdeki on beş gün içerisinde Death Stranding 2: On the Beach ismiyle bir fragman göreceğiz.

Until Dawn

Supermassive Games’in 2015 yılında PS4’e yayınladığı interaktif korku ve drama oyunu Until Dawn, sürpriz bir şekilde PS5 ve PC’ye çıkışını gerçekleştirebilir. Kimilerine göre bu orijinal oyunun başka platformlara gelişi, kimilerine göre ise Sony’nin bir remake ve/veya remastered projesi…

Concord

Dinamik ve renkli bir dünyada bilim-kurgu temasını yoğun şekilde hissettirecek olan Concord, State of Play’in yeni yüzlerinden olabilir. Geçtiğimiz Mayıs ayında duyurulan çok oyunculu PvP shooter oyunu Marvel’s Guardians of the Galaxy evreninden ilham almış. Kendisini ilk kez State of Play’de görme şansımız var.

Sonic Generations

Çıkan söylentilerdeki Sonic ve kendi jenerasyonunun “karanlığında” yaşadığı söylemi dikkatleri bu oyuna çevirdi. 2011 yılında PS3, Xbox 360 ve PS3’e çıkış yapan Sonic Generations, serinin sevilen yapımlarından bir tanesi olurken Shadow the Hedgehog’u da bir boss savaşı olarak içeriyor. Tesadüf mü? Bizce değil.

Rise of the Ronin

PS5’in en çok beklenen yapımlarından olan Rise of the Ronin’den bir oynanış fragmanına daha hayır demeyiz. Keşif odaklı bir açık dünya RPG türüne sahip yapım olarak çeşitli silahlar ile düşmanları alt edebiliyoruz. Kılıç, mızrak ve ateşli silahların yanında zorlu boss savaşları da bulunuyor.

Silent Hill 2

Gelsin artık.

Günümüze dek bir elin parmakları geçmeyecek kadar ilk oyuna saygısını sunan ama moderniteyi de benimseyen harika remake’ler görebildik. Bloober Team, önceki oyunlarıyla kendisini kanıtlamış bir stüdyo ancak ikinci oyunun ağırlığını ne derecede taşıyabilecekler göreceğiz.

Judas

BioShock’u geliştiren Ken Levine’in ellerinden çıkacak olan Judas, halen daha gizemini koruyor. Bilim-kurgu temalı shooter türündeki yapım için daha çok bilgiyi bu etkinlikte öğrenmemiz olası.

Final Fantasy 7 Rebirth

Square Enix’in Final Fantasy 7 Remake trilojisine devam ederken böyle bir oyunu tekrar tekrar göstermemek bir hakaret olabilir. Yenilenmiş grafiklerinin üstüne oynanış bakımından da çeşitlenen Final Fantasy 7 Rebirth çıkışından önce bir kez daha önümüze serilebilir.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir