State of Play Sunumunda Göze Çarpanlar Neler?

State of Play'de gösterilen oyunlara bakıyoruz.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
5 Dk Okuma Süresi

Sony’nin hızlı bir kararın ardından duyurduğu PlayStation State of Play etkinliği, dün gece TSİ 23:59 itibariyle başlayarak yaklaşık yarım saatlik bir sürenin ardından sona erdi. Sunum sırasında neler duyurulmuş neler gösterilmiş birlikte bakalım.

State of Play’de gösterilenler neler?

1. Resident Evil: Seperate Ways, The Mercenaires ve Resident Evil 4: VR Mode

Capcom, en sonunda oyuncular tarafından çokça merak edilen Ada Wong’un ana karakter rolünde olduğu Resident Evil 4’ün yeniden yapılmış Seperate Ways DLC’sini duyurdu. Bu DLC ile birlikte ana oyundan tanıdığımız Louis-Serra ve serinin sonraki oyunu olan Resident Evil 5’ten de âşina olduğumuz Albert Wesker’ı yenilenmiş haliyle, 21 Eylül tarihinde tekrardan görme şansına erişeceğiz.

Seperate Ways ile birlikte Ada Wong ve Albert Wesker’in gösterilmesiyle birlikte Capcom’un, Resident Evil 4 Remake için yayınladığı The Mercenaiers DLC’sine bu karakterler de oynanabilir olarak 21 Eylül tarihinde ücretsiz bir güncellemeyle yüklenecek. Bununla birlikte Playstation VR2 cihazına, Resident Evil 4’ün yeniden yapımı için geliştirilen Resident Evil 4: VR Mode’unun da önümüzdeki kış içerisinde çıkış yapacağı belirtildi.

2. Final Fantasy VII Rebirth

Final Fantasy VII’nin devam oyunu şeklinde ana oyunun yeniden yapımı olarak geliştirilen Final Fantasy VII Rebirth için sonunda resmi bir çıkış tarihi açıklandı. 29 Şubat 2024 tarihinde çıkış yapacağı söylenen yapım, bizi PlayStation 5 konsolunda The Forgotten Capital içerisindeki hikayelerle birlikte ağırlıyor olacak. Oyun PlayStation 5 konsolu için çıkış yapacak.

3. Tales of Arise – Beyond the Dawn

Bandai Namco’nun sevilen RPG yapımı Tales of Arise için 2 yılın ardından State of Play’de beklenmedik bir şekilde yeni genişleme paketi duyuruldu. Yeni karakterler ve yeni hikayelerle zenginleştirilen yapım, 9 Kasım tarihinde çıkış yapacak. DLC; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

4. Helldivers 2

Konsolda Playstation 5 özelinde çıkış yapacak olan üçüncü şahıs bakış açılı co-op aksiyon oyunu Helldivers 2, uzunca bir co-op oynanış sekansının sunulmasının ardından önceden Ekim 2023 olarak gösterilen çıkış tarihini 8 Şubat 2024 olarak güncellendiğini bizlere State of Play sunumu sırasında gösterdi. Oyun, PlayStation 5 ve PC platformlarına çıkış yapacak.

5. Avatar: Frontiers of Pandora

State of Play’de sunulan hikaye fragmanıyla birlikte oyunda ana karakterimizin, Na’vi olarak doğup RDA tarafından 15 yıl boyunca yetiştirilmesinin ardından elde ettiği özgürlükle birlikte Pandora’yı sahiplenmesi ve dış tehditlere karşı koruması adına yaptıklarının olay örgüsüne yansımasını işleyecek. Oyun; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Amazon Luna ve PC platformlarına 7 Aralık tarihinde çıkış yapacak. Aynı zamanda oyun ön siparişe de açılmış durumda.

6. Ghostrunner 2

Siberpunk bir evrende geçen farklı stildeki oynanışıyla da dikkat çeken Ghostrunner’ın devam oyunu olan Ghostrunner 2’nin, State of Play etkinliği içerisinde yayınladığı demo fragmanıyla birlikte çıkış yapacağı PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformlarında anlık olarak oynanabilir bir demo yayınlandığı duyuruldu. Dilediğiniz platformda oyunu ücretsiz deneme şansına sahipsiniz.

7. Marvel’s Spider Man 2

State of Play etkinliğini, son zamanlarda PlayStation’ın gözde ismi Marvel’s Spider Man 2 ile kapattık. Oyunun yapımcısı Insomniac içerisinde, yaratıcı yönetmen olarak görev alan Bryan Intihar’ın anlatımı eşliğinde yayınlanan fragmanda birçok konuya değinildi. Miles Morales ve Peter Parker olmak üzere 2 adet oynanabilir karakterle birlikte önümüze çıkacak olan oyun, Intihar’a göre üzerine çokça düşünülen kahramanlar arası senkronizasyon ile birlikte akıcı anlar yakalamamızı sağlayacak.

Devasa New York şehri içerisinde de PlayStation 5’in mimarisi sayesinde, kahramanlarımız ile şehrin öteki ucundan diğer ucuna neredeyse herhangi bir bekleme yaşamadan gidebileceğimiz de söylenenler arasında bulunuyor.

Son olarak gösterilenler arasında ise oyuna: TV dizilerinden, çizgi romanlardan ve filmlerden aşina olduğumuz 65 adet Spider Man ve Miles Morales kostümü, 200’den fazla kombine etme olanağıyla birlikte eklenecek. Tüm bunların yanında, Sam Raimi’nin evreninden aşina olduğumuz ünlü Venom kostümü de Peter Parker adına kullanılabilir olarak oyunda yer alacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir