Kategorilendirilmemiş

Steam Platformuna Bulut Tabanlı Oyun Servisi mi Geliyor?

Steam Google Stadia’ya Rakip mi Oluyor? Steam Platformuna Bulut Tabanlı Oyun Servisi mi Geliyor?

Valve’nin internet siteside gizli bir Steam kodu Steam Bulut Tabanlı Oyun Servisi olabileceğine dair ipuçları bulunduruyor.

Steam ile ilgili bir çok bilgileri yayınlayan Steam Database Twitter hesabından atılan tweet ile bu kodun şirketin iş ortaklarından Steam Cloud Gaming Addendum için onay vermelerini istediğini belirtiyor. Kodu görmek isteyenler ise GitHub ya da firmanın internet sitesinde sadece Steam Cloud Gaming Addendum araması yapması yeterli.

Şu an için servis ile alakalı daha fazla bir bilgi yok. Ancak Steam’in de bu kervana katılacağı aşikar.

Oyunlarda bulut servisi; internet alt yapılarının gelişmesi ile birlikte oyun sektöründe de her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmakta. Bunlardan belki de en önemlilerinden biri de bulut tabanlı oyun oynama olabilir. Bulut tabanlı oyun, internet bağlantısı sayesinde oyunu bilgisayarınıza tabletinize veya herhangi bir akıllı cihazınıza indirmeden ana makineye bağlanıp, oyun oynama servisi. Bu da donanımınız ne olursa olsun her yerde oyun oynamanıza olanak sağlayan bir servis. Ancak tek koşulu çok iyi bir internet bağlantınız olması gerekiyor. Henüz çok yaygınlaşmamış olsa da bir çok firma bu servisi başlatmış veya test eder durumda. Bunların başında da tabi ki Google geliyor. Google çıkartmış olduğu Google Stadia ile yüzlerce bulut tabanlı oyuna ulaşmanızı sağlıyor. Daha henüz ülkemizde kullanılmaya başlanmasa da bu yeni sistem heyecan verici. Gerçi ülkemizde ki internet sağlayıcıları bu servise ne kadar hazır orası tartışılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu