Steam GTA V Satışlarına Tam Gaz Devam Ediyor

Epic Games'in B Planı Bulması Şart

4 658

Steam GTA V Satışlarına Tam Gaz Devam Ediyor

Epic Games Store’un Grand Theft Auto 5’in tam sürümünü içeren hediyesi bile, oyunun geçen hafta Steam’de en çok satanlar listesine girmesini engelleyemedi.

Bundan yaklaşık 5 gün önce Epic Games’in başlattığı her hafta gizemli oyun kampanyasıyla beraber bildiğiniz gibi çok ses getiren bir gelişmeyle, Epic Games sitesinde Grand Theft Auto V’i bir hafta süreyle tüm oyunculara ücretsiz yaptı.

Bu kampanya ile birlikte adından da sıkça bahsettirdi ve o günlerde oyunseverlerin ağzından GTA V dışında bir söz çıkmıyordu.

Taki bu gelişme Epic Games için içinden çıkmakta zorlanacağı bir iş haline gelmeye başlayana kadar. Birbirimizi kandırmayalım, bedava oyunu kim sevmez ki birde üstüne üstlük o bedava oyun koskoca Rockstar Games’in 5. devam oyunu olan Grand Theft Auto V olacak.

Haliyle millet siteye adeta çullandı. Ama öyle bir çullandı ki, bu Epic Games’in uzun süredir unutamayacağı bir türden çullanma. Birde sanki bedava oyunu ilk alana ödül verilecekmiş gibi.. Bırakın kardeşim bir hafta süreniz var birazda Epic Games’i ve o aşırı yüklenmeyi kaldıramayan sitesini düşünün. Her neyse olanlar oldu oyunu almak isteyen çoğu insan hatta bir çoğu oyunu alıp daha kütüphaneye gelmeden oyunu kurmaya başladı.

Haberimizin başlığında da belirttiğimiz gibi oyun Steam’de satışları hala üst sıralarda ve satışlarına da tam gaz devam ediyor. İnsanın aklına iyide oyun zaten halihazırda ücretsiz değil mi? Nasıl oluyor da Steam etkilenmeyip yine işini görüyor? Merak etmeyin biz de sizler gibi bu soruyu defalarca kendimize sorduk ve mantıklı bir yanıt bulmayı başardık. İşte bu noktadan sonra anlatacaklarım ve Epic Games sitesinde yaşananlar Steam platformu için bayağı bir işe yaramış gibi gözüküyor.

Konumuzu unutmadan devam edelim. Epic Games’deki bu kargaşa ve aşırı yüklenme sonrası site yaklaşık olarak iki gün adam akıllı ayaklanamadı diyebiliriz. Bu iki gün içinde sorun yaşamayıp oyununu oynayanda vardı. Tabi çok az bir kesimden bahsediyorum. Ama çoğunluk iki gün boyunca eli kolu bağlı bir şekilde bedava olan GTA V oyununu süre bitmeden alsam bari diye düşünerek geçirdi.

İşte bu iki günün sonunda GTA V oyununu alıp geceden indirmeye başlayanlar sabah oynayacağım umuduyla oyunu uyandılar. Yalnız bu kezde sitedeki darbelerin etkisi yavaş yavaş çıkıyor olmalı ki, oyunu indirmeye başlayanların yüzde doksanı hep bir hata ile karşılaştı. Tamamını yükleyip de ağız tadıyla oyunumuza geçemedik.

Tabi yüklemede yükleme olsa sitedeki yoğunluk haliyle yüklenme hızını da etkiledi. Epic Games ciddi derecede yükleme hızını azaltmak zorunda kaldı. İşte bu olayların yaşanıp bittiği sürelerde sabırsız ve eğer bedava alıp bu kadar çile çekeceksem para verip hiç sorun yaşamadan oyunumu oynarım kitlesi çoğaldı. Bu kitle oyunu Steam’den alıp keyfini çıkararak oynamayı planlayarak Steam’i ateşledi.

Sonrasında nelerin olduğunu tahmin etmek çokta zor değil. Steam yine her zamanki gibi satışını yaptı, kullanıcılarını topladı ve Epic Games’e bu taktikte tutmadı mesajını verdi.

Epic Games’e mesaj verdi dedim çünkü bizim bildiğimiz en popüler ve sevilen oyun platformu Steam, son zamanlarda Epic Games ile ciddi bir yarış içerisinde gibi gözüküyor. Tabi kimine göre bu iki platform yarışamayacak kadar farklı diyenlerde var. Durum bu arkadaşlar Steam yine bir şekilde oyun platformunun kralı benim demeyi her zaman başarıyor. Tabi ki Epic Games’in oyuncuları düşünerekten yaptığı bu kampanyalar güzel bir teşekkürü hak ediyor. Teşekkür ederiz “Epic Games”.

Bakalım Epic Games’in bir sonraki gizemli oyunu hangi oyun olacak. Birçok söylenti var bizde merakla bekliyoruz.

Sizinde aklınızda birkaç tahmin vardır diye düşünüyorum. Herkes tahminlerini yorumlarda belirtebilir.

Unutmadan söyleyelim, hala bedava Grand Theft Auto V oyununu almayan arkadaşımız varsa bu linkten ulaşabilir. Zamanınız daralıyor kaldı ona göre:)

Grand Theft Auto V

4 Yorumlar
 1. Zeki diyor

  Veyahut bu steamin soğuk savaş taktiğiydi. Bana hiç mantıklı gelmedi. Ben 2 günde indirdim ve sorunsuz başladım.

  1. Eren Tarakcı diyor

   Steamın şu kampanya karşısında yinede en çok satan ilk 10 oyun içerisinde GTA V’i bulundurabilmesi çok şaşırtıcı.

 2. Said diyor

  Kimse kusura bakmasın ücretsiz oyunu edinenler yükleyemiyorum oynayamıyorum diye gidip elinde olan oyuna 160 tl verip almaz oturur benim gibi biraz üstünden süre geçmesini bekler sonra güzelce indirip oynar o yüzden steamde ki satışları devam ediyormuş felan hiç inandırıcı değil!

 3. Eren Tarakcı diyor

  Said, bu haber bizim uydurduğumuz bir haber değil. Steamin orjinal rakamları bunu doğruluyor. Ayrıca bu oyunun sadece Türkiye’de bedava olmadığını unutma.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.