Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 27

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
5 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1- Munchkin Digital

Kuyruğumuzun ilk üyesi esasen bir kutu oyununun dijital platformlarla buluşturulması sonucu burada. Strateji kart oyunu Munchkin, mizahi unsurlara da başvurarak keyifli bir rol yapma deneyimi vaat ediyor. Arkadaşlarınızı da katabileceğiniz macerada zindanlarda şans dileriz.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 14.99$

Yapım yüksek gereksinimler istememekle beraber düşük olarak nitelendirilen çoğu sistemde dahi sorunsuz çalışacaktır. Ayrıyeten Mac desteği de bulunmakta.

2- The Fancy Pants Adventures: Classic Pack

Bir klasik ile devam ediyoruz. Kimimizin çocukluğunda kimimizinse gençliğinde yolları kesişen kahramanız bir paket halinde yine karşımızda. Orijinal oyunların toplu halde sunulduğu paket iyileştirmeler ve yeni kısımlar içermekte.

Şu an için erken erişim olarak sunulan Fancy Pants bir demoya da sahip. Şu an için %15 indirimde olan yapımın Steam sayfasında 4.92$’lık fiyat etiketi bulunuyor.

Flaş oyun olarak hayatlarımızın bir noktasında girip çıkan şortlu abimiz haliyle yüksek gereksinimlere sahip değil. Çoğu sistemde çalışabiliyor oluşunun yanı sıra Mac desteği de bulunuyor.

3- Please, Touch The Artwork 2

Please, Touch The Artwork 2, keşif kuyruğumuzun bu bölümündeki yegane ücretsiz yapım. İsminden de anlaşılacağı üzere sanata dokunmamızı rica eden oyun, Point& Click bir gizli nesne bulma oyunu. Tek kişi tarafından geliştirilen sürreal dünyada amaç, bulmacaları çöze çöze yolunu kaybetmiş iskelet sanatçıyı huzura erdirmek.

Bu yapım da yüksek gereksinimler istememekle beraber düşük olarak nitelendirilen çoğu sistemde dahi sorunsuz çalışacaktır. Ayrıyeten Mac desteği de bulunmakta.

Steam sayfasına gitmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

4- Volleypals

Kendini çizgi film görselli, kaotik bir voleybol oyunu olarak tanımlayan parti oyunu Volleypals, 4 kişiye kadar çok oyuncu desteğine de sahip. Her bölümde tamamen farklı mekanik ve temalar içermesi ise oyunu taze ve eğlenceli kılan etmenlerden biri.

Hem Steam’de hem de Epic Games Store’da yer alan yapımı nereden almak size kalmış bir tercih. Lakin Epic Games Store fiyatının şu an %50 indirimle 19 olup Steam fiyatı olan 2.99$ kıyasla daha uygun olduğu bilgisini verelim.

Sistem gereksinimleri noktasındaysa yine üzmeyen bir yapım Volleypals. Bu keşif kuyruğundaki evvelsi oyunlar gibi yüksek gereksinimler istemiyor ve Mac desteğinin yanı sıra Linux desteği de sunuyor.

5- XCOM 2

Keşif kuyruğumuzun bu bölümüne noktayı uzaylı istilası nedeniyle son noktayı koymak durumundayız. Sıra tabanlı strateji türündeki XCOM 2 için bir klasik desek yeridir. İnsanlığın kurtuluşu adına verilecek mücadelede yabancı misafirlerin dost mu düşman mı olduğu sorusu pek çok kez sorulacak.

Şu anda Steam’de %95 indirime sahip olan yapımın fiyatı, 2.99$. XCOM 2 Epic Games Store’da da bulunuyor ancak indirimde değil ve fiyatı 219 Türk Lirası.

XCOM 2 de çoğu sistemde sorunsuz çalışabilmekle beraber detaylı sistem gereksinimleri aşağıda yer alıyor dilerseniz kontrol edebilirsiniz. Mac ve Linux kullanıcıları da es geçilmemiş ve destek sunulmuş.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 7, 64-bitİşletim Sistemi: Windows 7, 64-bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz veya AMD Phenom 9950 Quad Core 2.6 GHzİşlemci: 3GHz Quad Core
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 1GB ATI Radeon HD 5770, 1GB NVIDIA GeForce GTX 460 veya üstüEkran Kartı: 2GB ATI Radeon HD 7970, 2GB NVIDIA GeForce GTX 770 veya üstü
Depolama: 45 GB kullanılabilir alanDepolama: 45 GB kullanılabilir alan

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 27. bölümünde beş oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşünceye dek hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir