Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 31

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
5 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1- Wildmender

Keşif kuyruğumuzun ilk durağı çorak çöl toprakları. Çorak dediysek de yeşertmek bizim elimizde eğer yaşamakta ısrarcı olacaksak tabi. Bahçıvanlık yapmak suretiyle hayatta kalmaya çalışacağımız Wildmender, 4 oyuncuya kadar Co-Op desteği de sunmakta. Çölü yeşertmek ve elbette hayatta kalmak gayesiyle çıkılacak bu yolculuk pek çok sırrı da barındırıyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 24.99$

28 Eylül 2023 gibi yakın bir çıkış tarihine sahip olan Wildmender, düşük – orta arası olarak nitelendirebileceğimiz gereksinimler talep etmekte. Sistem gereksinimlerine hemen aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10, 11 x64İşletim Sistemi: Windows 10, 11 64-bit
İşlemci: Ryzen 5 3600 veya SSE AVX’li muadiliİşlemci: Intel i5 9600K @ 3.7GHz veya muadili
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 Ti veya muadiliEkran Kartı: Nvidia GTX 1660 veya muadili
Depolama: 8 GB kullanılabilir alanDepolama: 8 GB kullanılabilir alan
1 Ocak 2024 itibariyle yalnızca Windows 10 ve üzeri desteklenecek.

2- MiceGard

İskandinav mitolojisinden ilham alan oyun, viking farelerin etrafında şekillenmekte. Sevimli ancak bir o kadar da cesaretli küçük dostlar köylerini ve soylarını korumak uğrunda mücadele etmekte. Özetle MiceGard, fazla süre almayan küçük ama bir o kadar da tatlı grafikli bir aksiyon oyunu arayanların tercih edebileceği bir yapım.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 9.99$

Bu yapım da yüksek gereksinimler istememekle beraber düşük olarak nitelendirilen çoğu sistemde dahi sorunsuz çalışacaktır. Ancak 1 Ocak 2024 itibariyle Windows 10 öncesi sistemlerde desteğini kestiği bilgisini verelim.

3- Monster Sanctuary

Pokémon temasıyla yola çıkılan ama belli nedenlerden ötürü canavar yakıştırmasıyla karşımıza çıkan Monster Sanctuary, bir metroidvania. Canavar yakalama ve ehlileştirme temasının metroidvania ile buluşturulmasının ürünü olan yapım, canavarlar ile insanlar arası barışın sarsılmasını konu alıyor. Bu noktada öne çıkan karakterimiz, sorunu çözüme kavuşturmak amacıyla yola çıkıyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Piksel grafiklere sahip Monster Sanctuary, sanat tasarımı noktasındaki tercihinin de etkisiyle oyuncuları üzmüyor. Yüksek gereksinimlere sahip olmamasının yanı sıra Mac ve Linux desteklerine de sahip.

4- Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Keşif Kuyruğumuzun sıradaki üyesi isminin de açık ettiği üzere kurt adam temasına sahip. Kurt adam, kurt ve insan formlarına bürünebildiğimiz yapım, aksiyon dolu maceralara atılabileceğiniz sayılı kurt adam oyunlarından biri.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 14.99$

Düşük – orta arası olarak nitelendirebileceğimiz sistem gereksinimleri talep eden yapımın, Mac ve Linux desteği de bulunuyor.

5- Assemble with Care

Monument Valley’e hayat veren ekip tarafından bizlerle buluşturulan Assemble with Care, antika tamircisi olma deneyimi sunuyor. Gezgin bir antika tamircisinin geldiği kasabada antika tamirinden başlayarak şekillenen yolculuğu ekranlarımıza konuk oluyor. El çizimi görselliğiyle nostalji uyandıran müzikleriyle keşif kuyruğumuza dahil olan Assemble with Care, bulmaca vari antika tamirlerini sizlerle buluşturuyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Düşük – orta diyebileceğimiz sistem gereksinimleri isteyen Assemble with Care, emektar sistemlerden modern sistemlere sorunsuz çalışacaktır. Detaylı gereksinimlere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi *: Windows 7 64-bitİşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i3İşlemci: Intel Core i5
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 520Ekran Kartı: Intel HD Graphics 630
Depolama: 2 GB kullanılabilir alanDepolama: 2 GB kullanılabilir alan
1 Ocak 2024 itibariyle yalnızca Windows 10 ve üzeri desteklenecek.

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 31. bölümünde beş oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşünceye dek hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir