Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 33

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
6 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1-The Thaumaturge

20. Yüzyıl Varşova’sında geçmekte olan The Thaumaturge, Rusya’dan Polonya’ya gelmiş bir Thaumaturge’un hikayesini ele alıyor. Pek çok önemli seçimin takdirimize bırakılacağı ve ahlaken doğru yanlış kararla teraziyi kaydıracağı hikayesini, detektiflik unsurları ile de süslemek göz ardı edilmemiş. Sıra tabanlı savaş sistemiyle yer yer iblis yer yerse insan tipi düşmanlarla mücadeleye girerek karakterimizi geliştirebilmek de cabası.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 17.99$

Orta – Yüksek diyebileceğimiz aralıkta sistem gereksinimleri talep eden The Thaumaturge’un detaylı sistem gereksinimlerine aşağıdaki tablodan göz gezdirebilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (6 çekirdek – 3,5 Ghz) veya Intel i5-10400F (6 çekirdek – 2,9 Ghz)İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (6 çekirdek – 3,5 Ghz) veta Intel i5-10400F (6 çekirdek – 2,9 Ghz)
Bellek: 16 GB RAMBellek: 32 GB RAM
Ekran Kartı: Radeon RX580 (8GB) veya Nvidia GTX 1070 (8GB) veya Intel Arc A750 8GBEkran Kartı: Radeon 6700xt (12GB) veya Nvidia GTX 3060 Ti (8GB) veya Intel Arc A770 16GB
DirectX: Sürüm 12DirectX: Sürüm 12
Depolama: 25 GB kullanılabilir alanDepolama: 25 GB kullanılabilir alan

2- Andarin Weppes: Pre-Dementia

Bir demans hastasının zihnine kapı açan bu yapım, yine demans hastası olan dedesinin evine ziyarette bulunan bir kimsenin hikayesini anlatıyor. Demansın etkisiyle algının allak bullak olduğuna çevrenin tanınmaz hale gelişine tanık olacaksınız. Halüsinasyonlarla gerçekliğin birbirine girdiği kısımlarda bulmacalar çözerek ilerlemenizi isteyen yapım atmosferik bir macera sunuyor.

Keşif kuyruğumuzun bu bölümünün oynaması ücretsiz olan tek oyunu, Andarin Weppes: Pre-Dementia oluyor. Bu bulmaca platform oyununun Steam sayfası‘na bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Oyunun bu sürümü 6 bölüm içermekle beraber pek yakında Andarin Weppes ismiyle çıkış yapacak.

Andarin Weppes: Pre-Dementia, neredeyse sizlerle beraber büyüyen ve uzun yılları geride bıraktığınız emektar sistemlerin dahi çalıştırmakta sorun çıkarmayacağı bir yapım olarak karşımızda.

3- Crab Champions

Keşif Kuyruğumuza dadanan yengeçler var! Kıskaçlarıyla bu bölüme tutunan eklem bacaklıların kıskaçlarına birileri silah vermiş. Bir TPS oyunu olan Crab Champions rogue like elementlerine de sahip hızlı bir kombat sunuyor. Önünüze çıkan düşmanları imha ede ede güç kazanacağımız yapım şu an için erken erişimde.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 9.99$

Yengeç dostlarımızla buluşmak isteyenler için iyi haber şu ki oyunun sistem gereksinimleri yüksek değil. 4 GB ram içeren sistemlerin büyük bir çoğu sorunsuz bir şekilde çalıştıracaktır.

4- SpaceKraft

Türk ekip Game Dev Garage tarafından geliştirilen ve yayınlanan SpaceKraft, fizik tabanlı bir uzay macerası sunuyor. Şu an için erken erişim olarak çıkış gerçekleştirmiş yapım; kristal toplamak bağlantılar sağlayarak nesneleri çalıştırmak gibi farklı amaçlarla bezenmiş bir halde. Görevler kulağa kolaymış gibi gelse de uzay gemisinin kontrolünü ele aldığınızda da kolay mı değil mi göreceksiniz.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 4.99$

SpaceKraft esasen tatlı birazcık da sinir bozucu bir oyun olurken sistem gereksinimleriyse bilgisayarları hiç zorlamayacak cinsten. Satın almadan önce deneyebileceğiniz bir demosu da mevcut.

Game Dev Garage ekibine kolaylıklar ve başarılar dileriz. 🙂

5- Formula Retro Racing ve Formula Retro Racing – World Tour

Keşif kuyruğumuzun bu bölümünün son üyesi aslında 2 oyun. Ayırmamamızın sebebi birinin 2020 çıkışlı birininse 2023 çıkışlı olması. Aynı geliştirici tarafından gelen bu 2 yapım, retro birer yarış oyunu. İki yapımın da 90’ların arcade yarış temasını alıp günümüz gerçekçi fizik motorları ile birleştirdiği söylenebilir. 2023 çıkışlı Formula Retro Racing – World Tour Multiplayer ve Split Screen desteğine de sahip.

Formula Retro Racing Steam sayfası ve normal fiyatı: 5.99$

Formula Retro Racing – World Tour Steam sayfası ve normal fiyatı: 19.99$

İki oyun da yüksek sistem gereksinimleri istememekle beraber 2023 çıkışlı Formula Retro Racing – World Tour, Mac ve Linux desteklerine de sahip.

2020 çıkışlı Formula Retro Racing:

2023 çıkışlı Formula Retro Racing – World Tour:

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 33. bölümünde esasen beş dolaylı olaraksa altı oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşünceye dek hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir