Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var? Bölüm 42

MisteRNOOB ekibi olarak Steam keşif kuyruğumuzdan önerilerde bulunduğumuz serimiz "Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var" yeni bölümüyle sizlerle.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
5 Dk Okuma Süresi

Popüler dijital oyun satış platformu Steam bünyesinde on binlerce oyun yer alıyor. Haliyle keşfetmesi popüler işlere göre daha zor olan tatlı işler de köşesinde keşfedilmeyi bekliyor. Valve bu noktada üstüne düşeni yapıyor ve bunu 2 taraf için de kolaylaştıracak Keşif Kuyruğunu kullanıcılara sunuyor.

Steam Keşif Kuyruğu algoritmasından destek alarak kullanıcının sevebileceği oyunları sunuyor. Bizler de MisteRNOOB olarak keşif kuyruklarımızı sizlerle paylaşıyor ve beraber inceliyoruz. Henüz bakmadıysanız bir önceki bölümümüze de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Steam Keşif Kuyruğuma Hızlı Bir Bakış:

1- Haimrik

Kelimelerin gücünü birinci elden deneyim ettiğimiz Haimrik, yazarın başından geçenleri konu alıyor. Tatlı ve kanlı grafikleriyle hikayesini bulmaca çöze çöze ilerleteceğiniz yapısıyla birleştiren oyun, mizah yönünden de standartları yakalıyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 5.79$

Yapımın sistem gereksinimleriyse kafa yoran cinsten değil. Bu sayede tüm odağınızı bulmacalara verebilirsiniz.

2- Gato Roboto

Keşif kuyruğumuza göz atmaya tatlı bir kedi ile devam ediyoruz. Şirin tasarımlara sahip metroidvania oyunu Gato Roboto, farklı renklerdeki paletleri ve basit ama bir o denli de işlevsel mekanikleriyle öne çıkıyor. Kısa bir oynanış süresi sunsa da bu türün diğer yapımlarını karmaşık bulup giriş yapmakta zorlananlar için biçilmiş kaftan olabilir.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 4.49$

Yer altı dünyasında maceraya çıkmanızın önünde sistem gereksinimlerince bir engel bulunmamakta. Gündelik işlerinizi halletmenizi mümkün kılan bilgisayarlar sorunsuz bir şekilde performans verecektir.

3- I Am Fish

İsminden de pekala anlaşıldığı üzere yapım, balıkları konu ediniyor. 4 adet balığın evcil hayvan dükkanından okyanusa uzanan yolculuğunda tek rakipleri fizik kuralları da değil. Farklı balıklarla farklı mekanlara uğrayarak ilerlemek ve balıkları sağ salim ulaştırmak sizin elinizde.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 10.49$

Kimilerine göre zorlayıcı kontrollere sahip olan yapımın sistem gereksinimleri orta segment sistemlere göre diyebiliriz. Dilerseniz aşağıdaki tablodan detayları görüntüleyebilirsiniz.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 7 x64İşletim Sistemi: Windows 10 x64
İşlemci: Intel Core i5-3470 (4 * 3200) veya muadiliİşlemci: Intel Core i7-6700 (8 * 3400) veya muadili
Bellek: 6 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 960 (4096 VRAM)Ekran Kartı: GeForce RTX 2060 Super (6144VRAM)
Depolama: 12 GB kullanılabilir alanDepolama: 12 GB kullanılabilir alan

4- GTFO

Pek manidar bir isime sahip GTFO, Co-Op yapıda bir horror shooter. Oyun; atmosferi ile öne çıkmasının yanında, ekip ruhu ve sinerjisini oyuna yansıtmayı bilmiş. Öyle ki yer yer oyunda asıl tehlike kendi takım arkadaşlarınız hareketlerinde başka bir şey değil. Oynanışta gizliliğe itilmenin yanında fevri davranışları cezalandırma noktasında da bir hayli katı.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 14.99$

Yapımın sistem gereksinimleri için düşük-orta segment yakıştırmasını yapmakla beraber bir miktar kurcalama sonrası daha iyi performans alınabileceği bilgisini verelim. Detaylı tablo hemen aşağıda.

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya üstüİşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit
İşlemci: Intel Core i5 2500K veya AMD muadiliİşlemci: Intel Core i7-7700 veya AMD muadili
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 1030 veya Radeon HD 7850Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 5500 XT
Depolama: 15 GB kullanılabilir alanDepolama: 15 GB kullanılabilir alan

5- Savant – Ascent

Keşif kuyruğumuzun bu bölümünün kapanışı için takvim yapraklarını biraz geriye sarıyoruz. 2013 yılına döndüğümüzde retro bir shoot em up oyunu olan Savant – Ascent bizleri selamlıyor. Müzikleri ve yüksek puan elde etmeye çalışacağınız modlarıyla yapım, oynayanlara -deneyim ettilerse elbette- Arcade günlerini hatırlatıyor.

Oyunun Steam sayfası ve normal fiyatı: 1.99$

Mac ve Linux desteklerine sahip Savant – Ascent bir hayli düşük sistemlerde dahi sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

“Steam Keşif Kuyruğumda Ne Var” serimizin 42. bölümünde beş oyuna yer verdik. Serinin bir sonraki bölümünde görüşmek dileğiyle hoşcakalın, oyunla kalın..

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir