Steam Kış İndirimleri İçin İrili Ufaklı 23 Oyun Önerisi

Gurur Gökçay
Gurur Gökçay
13 Dk Okuma Süresi

Bildiğiniz üzere yine beklenen Steam indirim dönemi geldi çattı. 22 Aralık – 5 Ocak Tarihleri arasında geçerli olacak Steam Kış İndirimleri, geçtiğimiz günlerde başladı ve bazılarımızın şimdiden cüzdanları boşalttı. Fakat çoğumuz indirimler başladığında kararsız kalıyor veya alacak bir oyun bulamıyoruz.

İşte bu noktada sizlere az da olsa yardımcı olacak belki de karar vermenizi sağlayacak içerisinde irili ufaklı oyunlar barındıran bir liste hazırladım. Umarım siz değerli MisteRNOOB takipçileri ve okurları bu listeden faydalanır. Dilerseniz fazla uzatmadan listemize geçelim.

Steam Kış İndirimleri İçin İrili Ufaklı 23 Oyun Önerisi

Halo: The Master Chief Collection / 30.50 TL

Halo The Master Chief Collection

İlk oyunumuz geçtiğimiz günlerde yeni oyunu çıkan Halo serisinin son oyunu hariç PC’de bulunan bütün oyunlarını paket halinde sunan Halo: The Master Chief Collection. Master Chief Collection, özellikle Xbox’ın Türkiye’ye resmi olarak geç gelmesi ve ülkemizdeki reklam pazarlama tarafının biraz ağır işlemesi sebebiyle seriyi oynayamayan bilmeyen ve kaçıranlar için güzel bir fırsat. Halo’yu bilmeyenler için yapay zekasıyla sizi biraz zorlayacak keyif verecek bir aksiyon FPS oyunu. Master Chief paketi şu anda Steam’de %50 indirim ile 30.50 TL’ye alınabiliyor, bir göz atın derim.

Stardew Valley / 16,80 TL

stardew valley 1

Stardew Valley, benim saatlerimi gömdüğüm, geliştirme sürecini sevgili gazeteci Jason Schreier’ın kitabında okuduğum ve aşırı etkilendiğim bir oyun. Bilmeyenler için özetlemek gerekirse Modern hayatın monotonlaşmış sıkıcı yaşamından sıkılan dedesinin vefatı ardından bir miras mektubu alan birini anlatıyor. Miras ise gerçekten güzel ilgi çekici olayları ve insanları barındıran bir köyde bulunan istediğiniz gibi geliştirip kazanç elde edebileceğiniz bir çiftlik. Eminim Kulağa çoğunuz için hoş geliyordur, eğer öyleyse sizi %30 indirim ile 16.80 TL gibi uygun bir fiyat bekliyor.

The Witcher 2 / 4,65 TL

witcher 2

Evet, listede The Witcher 3 yok. Onun yerine henüz oynamamış olanlar için günümüzde hala oynanabilir, gideri olan The Witcher 2 var. The Withcer 3 oynayıp ilk 2 güzelim oyunu es geçtiyseniz çok şey kaçırmışsınız diyebilirim. Bilmeyen ne kadar fazla oyuncu kalmamış olsa da The Witcher 2, Polonyalı geliştirici CD Projekt Red’in geliştirildiği bir kitap uyarlaması olan Aksiyon RPG Witcher serisinin 2. oyunu. Steam üzerinden %85 indirimle 4.65 TL gibi bir uygun fiyata satın alabilir, şans verebilirsiniz.

Disco Elysium / 27.45 TL

disco elysium

Disco Elysium, ilgi çekici bir şehirde geçen dedektif rol yapma oyunu. RPG oyunu olduğundan normal olarak bol bol önemli önemsiz diyaloğa boğulacağınız bir oyun, bununla birlikte maalesef henüz Türkçe dil desteğine sahip değil. Fakat ne zaman geleceği belli olmasa da geçtiğimiz günlerde resmi Türkçe yerelleştirme çalışmalarına başlandı. RPG oyunu açlığınız var ise Türkçe altyazı desteğini bekleyip veya İngilizce olarak Disco Elysium’a %55 indirimle 27.45 TL’ye şans verebilirsiniz, indirimlerde değerlendirin derim.

Hollow Knight /  12,00 TL

hollow knight

Hollow Knight, etkileyici atmosfere sahip Souls Like – Metroidvania Türünde gayet güzel bir oyun. Fakat bilmeyenler için oyunun zorlayabileceğini söyleyeyim, Souls türünden aşina olabileceğiniz bir yapıya sahip. Aynı zamanda 2. oyunu da geliştirilme aşamasında ve yakın olmasını umduğumuz bir tarihte Hollow Knight severler için çıkış yapacak. Oyunumuz Steam’de %50 indirim ile 12 TL’ye satılmakta, sepetinizi Hollow Knight ile süsleyebilirsiniz.

Pillars of Eternity II: Deadfire / 19,25

pillars

Pillars of Eternity 2, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen RPG serisi Pillars of Eternity’nin devam oyunu. Yine RPG severler, sevmek isteyenler için güzel bir oyun %75 indirim ile değerlendirebilirsiniz, uzun saatlerinizi vereceğiniz bir RPG oyunu olduğundan fiyatını sonuna kadar hak eder diyebilirim.

Fallout New Vegas / 12,40 TL

Fallout 5

Yine Obsidian tarafından geliştirilen bir RPG oyunu. Fallout New Vegas, Bethesda’nın geliştirmek yerine yayıncılığını yaptığı kısaca topu Obsidian Entertainment’e attığı serinin belki de en sevilen oyunu. Serinin en sevilen oyunlarından biri olması sebebi RPG ögeleri en ağır basan Fallout oyunu olması. Bu yüzden %70 indirim ile 12.40 TL’ye değerlendirin derim.

Quantic Dream Oyunları

quantic

Geliştirici Quantic Dream’in oyunları yani Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human gibi hikayenin ve dolayısıyla seçimlerin bir hayli ön planda olduğu hatta belki de en iyisi olduğu oyunlar diyebiliriz. Çoğu filmden daha iyi hikaye ve filmlere göre daha iyi deneyim sunan bu oyunları oyun sever herkesin denemesi gerektiğini düşünüyorum. Sırasıyla Fahrenheit’i 3.60 Heavy Rain’i 35, Beyond Two Souls’u 35 ve son çıkan oyunları Detroit’i Steam’den 71 TL’ye değerlendirebilirsiniz, özelikle hikayeli oyun tutkunlarının bu oyunları denemesini tavsiye ederim.

Frostpunk / 15,00 TL

frostpunk 2

Soğuk kar atmosferi, strateji ve ufakta olsa seçimlerinizle gidişata yön verme gibi unsurları seviyorsanız sizi böyle alayım. Hayatta kalma ve soğuğu iliklerinize kadar hissedeceğiniz çok keyif veren bir yapım Frostpunk. Hazır 2. oyunu da duyurulmuşken, oynamadıysanız ve az önce saydığım unsurlar size uyuyorsa kesinlikle %70 indirim ile 15 TL gibi bir fiyata şans verin derim.

Batman Arkham Collection / 15,30 TL

batman

Batman Arkham serisi, oyun dünyasına getirdiği dövüş mekanikleri ile büyük etki yaratmış klasikleşmiş süper kahraman serisi. Oynamayan seriyi bitiremeyenler içerisinde 3 oyun ve 1 Season Pass barındıran Batman Arkham Collection’ı %85 indirim ile 15.30 TL’ye değerlendirebilirler.

[ads1]

Project Zomboid / 16,08 TL

Project Zomboid

2D bir kıyamet sonrası hayatta kalma oyunu. oldukça basit bir yapıya sahip fakat şaşıracağınız derecede de sizi eğlendirebilir. Özellikle The Walking Dead severlere tavsiye edebilirim. Project Zomboid, %33 indirim ile 16.08 TL fiyatı ile zombi ve hayatta kalma tutkunlarını bekliyor.

Bioshock Serisi / 19,80

Bioshock

Bioshock serisi, eski de olsa ilerlemeli çizgisel oyunların marka değeri büyük son seri olarak bilinen genellikle 1 elimize silah bir diğer elimize ise özel güçlerimizi alıp kullandığımız hikayesi ile beyinlerimizi yakan kült seri. Açık dünya görevlerinden sıkıldıysanız ben hikayemde ilerleyip akmak istiyorum güzelde bir aksiyonu olsun diyorsanız çıkış yılına bakmaksızın Bioshock serisini size tavsiye ederim. 3 oyun, birkaç eklenti ve zımbırtı içeren paketi Steam’den %80 indirim ile 19.80 TL’ye alabilirsiniz.

Hellblade Senua’s Sacrifice / 12,25 TL

Hellblade Senua

Hellblade, özellikle kulaklık ile oynamanızı tavsiye edeceğim ve öyle oynanması da önerilen 3D ses özelliğine sahip bir aksiyon oyunu. Serinin ikinci oyunu çok daha büyük bir prodüksiyon kalitesi ve Unreal Engine 5 oyun motoru ile birlikte geliştiriliyor. İkinci oyunun öncesinde henüz deneyimlemediyseniz %75 indirim ile 12.25 TL’ye Hellblade’e bir şans verebilirsiniz.

Stalker Serisi / 20,06 TL

stalker2 art 3 uhd logo

Yine Stalker serisinin yeni oyunu uzun zaman ardından seriye yeni bir heyecan katmak için Unreal Engine 5 ile geliştirilmiş olarak 28 Nisan tarihinde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Serinin yeni oyununu oynama planınız var ise güzel bir aksiyon RPG oyunu olan Stalker serisine şans verebilirsiniz. Yalnız uyarıyım serinin önceki oyunları günümüz standartlarının biraz aşağısında kalıyor. Serinin Steam’deki toplam indirimli fiyatı ise 20,06 TL’ye denk gelmekte.

Amnesia The Dark Descent / 3,10 TL

amnesia the dark descent

Fazla anlatmaya gerek yok eski klasik korku oyunlarından biri Amnesia The Dark Descent. Korku oyunu sevenler sakız parasına sepetinize ekleyebilirsiniz.

Hitman Absolution / 8,74 TL

absolution

Gizlilik oyunu dediğimizde aklımıza ilk gelen serilerden biri Hitman’dir. Günümüzde saf gizlilik oyunlarının sayısı bir hayli azaldı dolayısıyla oynamadıysanız kış indirimlerinde Hitman serisine ve Hitman Absolution’a bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bilmeyenler için kel, takım elbiseli bir suikastçıyı yönettiğimiz gizlilik oyunlarının yaşayan gözdesidir Hitman. Absolution oyunu ise Steam’de %75 indirim ile birlikte 8.74 TL gibi uygun bir fiyata denk geliyor, cüzdanlar hala biraz kabarıksa sepetinize ekleyebilirsiniz.

SuperHot / 15,60 TL

super hot

SuperHot, hareket ettiğinizde zamanın aktığı durduğunuzda ise zamanında durduğu oldukça güzel bir aksiyon oyunu. Düşmanlar bizi, biz ise düşmanları tek vuruşta öldürebiliyoruz. Bu da oyunda bulunan zaman olayını bir o kadar güzel kılıyor. Dolayısıyla bulmaca çözer gibi hissederken veyahut taktik kasarken buluyorsunuz kendinizi. oldukça iyi bir deneyim vaat eden SuperHot’ı %60 indirim ile 15.60 TL’ye değerlendirebilirsiniz.

Doom Eternal / 49,75 TL

doom

Yorucu bir aksiyona sahip olsa da başından kalkmak istemediğim vuruş hissinin güzelliği sayesinde daha fazla ateş etmek, düşman öldürmek istediğim bir oyundu Doom Eternal. Direkt olarak Aksiyon Türünde diyebileceğim Aksiyon FPS tutkunlarının mutlaka denemesi gereken iblis avcılığı oyununu Steam’den %70 indirim ile 49.75 TL’ye değerlendirmeye alabilirsiniz.

Resident Evil 4 / 13,87

resident evil 4 vr

Ve bir klasik daha. Hayatta kalma korku türünde olan ve oldukça sevilen Resident Evil serisine format atan ve oyun dünyasını oldukça sarsan bir oyun olmuştu Resident Evil 4. Hayatta kalma ve korku ikilisini seviyorsanız kontrolleri biraz değişik gelebilecek olsa da sizleri %75 indirim ile 13.87 gibi bir fiyata Resident Evil’in gizemli ve ürkütücü köyüne davet ediyorum.

The Stanley Parable / 12,00 TL

The Stanley Parable

Stanley Parable, oldukça etkileyici her deneyim ve her yaptığınızın bir sonucunu anında görmemiz ve sürekli bir merak unsuru uyandırmasıyla oldukça hoş bir deneyim sunuyor. Bir dış sesin bizi yönettiği onun dediğini veya tersini yaptığımızda birbirinden farklı sonuçları görmemizde oyunu oldukça eğlenceli kılıyor. Stanley Parable’ı Steam’den %50 indirim ile 12 TL’ye alabilirsiniz.

My Friend Pedro / 12,80 TL

pedro

Matrix ve John Wick’te ki aksiyonu ve akrobatik sahneleri seviyorsanız My Friend Pedro tam size göre bir Shoot’em Up oyunu. My Friend Pedro, Steamde %60 indirim ile 12.80 TL’ye satılıyor, göz atmanızda fayda var.

To The Moon / 4.50 TL

to the moon

Eğer duygusal bir insansanız ve ağlamaktan, duygusal yapımlardan hoşlanıyorsanız To The Moon tam sizlik. Çok güzel bir hikayeye ve 2D grafiklere sahip oldukça tatlı bir oyun To the Moon. Oyunlarda hikayeye önem veriyorsanız ölümüne az kala aya gitme hayalini gerçekleştirmeye gelen 2 kişiyi ve adamın anılarını konu alan To the Moon, Steam’de %75 indirim ile 4.50 TL gibi oldukça uygun bir fiyata belki de sizin için etkileyici unutulmaz oyunlardan biri olabilir.

Vampire: The Masquerade: Bloodlines / 24,50 TL

bloodlines

Bir RPG oyunu daha. Geçen senenin iddialı oyunlarından Cyberpunk’ın bile Vtm Bloodlines’tan ders çıkardığını yardım aldığını düşünürsek eski bir oyun olsa daha RPG ve aksiyon sevenleri üzmeyecek bir oyun VTM Bloodlines. Özellikle görevleri ve seçimleri anlattığı hikayelerin kalitesi özgünlüğü bu oyunu en özel kılan yanlarından biri. İşin aksiyon tarafı biraz yavan kalsa da eski saf RPG sevenler Bloodlines’tan bir hayli keyif alabilirler. Oyun Steam’de %50 indirimle 24,50 TL’ye satılıyor.

Bir listenin daha sonuna geldik. 22 Aralık – 5 Ocak tarihlerinde geçerli olacak Steam Kış İndirimleri öneri listemiz bu kadardı. Umarım bir nebzede olsa da bu liste sizlere yardımcı olabilmiştir. Game Pass sistemi ve Epic Games ücretsiz oyunları indirimlerde liste hazırlamayı, oyun seçmeyi bir hayli zorlaştırsa da irili ufaklı her kişiye, oyun severe hitap edecek oyunlar seçmeye çalıştım. Bir sonraki indirimlerde daha oyun dolu uygun fiyatlı listeler ile karşınızda olma dileği ile…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Müzikle uğraşan bir yazar. gururgokcay@misternoob.com / g5buyukgokcay@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir