2022 Yılında Steam’de Rekorlar Arka Arkaya Geliyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Valve’ın dijital oyun satış platformu Steam, 9 Ocak’ta toplam 28 milyon eş zamanlı kullanıcı sayısı ile kendi tarihinin en büyük eşzamanlı oyuncu rekorunu kırmayı başarmıştı. Bu büyük başarının etkisi daha soğumamışken Steam, ikinci bir rekoru bir aydan daha az süre içerisinde gerçekleştirerek, 23 Ocak 2022’de 29.2 milyon eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaştı. Hal böyle olunca Valve’ın hizmetinin 2022’de 30 milyon hedefini geçeceğini güvenle söyleyebiliriz.

Steam rekor

En çok oynanan oyunlara göz atacak olursak Counter Strike: Global Offensive’in yaklaşık olarak anlık 980.000 oyuncu ile listenin başını çektiğini görebiliyoruz. CS:GO’nun hemen ardından sırasıyla Dota 2, PUBG: BATTLEGROUNDS, Yu Gi Oh! Master Duel, Apex Legends ve GTA V’in geldiğini görüyoruz.

PUBG: BATTLEGROUNDS’un geçtiğimiz günlerde ücretsiz olmasının bu listede üst sıralara yerleşmesinde etkisi var elbette. Ancak liste ile ilgili en göze çarpan kısım; 19 Ocak 2022 tarihinde çıkışını yapan, Konami’nin yeni strateji-kart oyunu olan Yu Gi Oh! Master Duel’in, anlık oyuncu bakımından Apex Legends ve GTA V’in önüne geçmesi olarak görülüyor.

Steam Database verilerine göre geçtiğimiz gün en çok oynanan 10 oyunun listesi

  1. Counter Strike Global Offensive
  2. Dota 2
  3. PUBG:BATTLEGROUNDS
  4. Yu Gi Oh! Master Duel
  5. Apex Legends
  6. GTA V
  7. Rust
  8. Monster Hunter Rise
  9. NARAKA: BLADEPOINT
  10. ARK: Survival Evolved

steam

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir