Steam’e QR Kodu İle Giriş Seçeneği Gelebilir

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Valve’ın dijital oyun platformumu olan Steam’in kaynak kodlarında yeni bir giriş sistemine dair ipuçları bulundu. SteamDB‘nin kurucusu Pavel Djundik’in ortaya çıkardığı bilgilere göre, yakında Steam’e QR kodu ile giriş özelliği entegre edilebilir.

Steam’e QR Kodu İle Giriş Seçeneği Gelebilir

Steam ile ilgili bir çok verileri bizlere sunan SteamDB’nin kurucusu Pavel Djundik, kendi Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide, Valve’ın yakında piyasaya süreceği taşınabilir oyun bilgisayarı Steam Deck‘in çıkışı ile birlikte platforma giriş yapmak için QR kodu özelliğinin aktif edilebileceğini gösterdi ve yeni giriş ekranının erken bir sürümünü gösteren ekran görüntüsü paylaştı.

steam QR

QR kod tarama seçeneği, e-posta gibi halihazırda mevcut olan iki aşamalı kimlik doğrulama özelliklerine ilginç bir alternatif gibi görünüyor. Büyük olasılıkla bu özellik Aralık ayında yapılması planlanan Steam Deck’in piyasaya sürülmesiyle platforma gelecek.

steam qr

Yukarıdaki ekran görüntüsü ise bu yöntemi kullanarak oturum açma sürecine biraz da olsa ışık tutmakta. Zira 14. satırda – “Steam Mobil Uygulaması aracılığıyla onayınızı bekliyorum…” – sistemin nasıl uygulandığını onaylıyor gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen süreçte Epic Games Store gibi diğer platformlardan da benzer güvenlik önlemleri gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image