Steam’in “Sıradaki Oyun” Özelliği Artık İş Başında

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Steam’in ‘Sıradaki Oyun’ Özelliği Artık İş Başında

Yaklaşık 3 ay önce Steam Labs’ın kullanıcılara yeni oyunlar öneren Sıradaki Oyun özelliği kullanıma açılmıştı. Sıradaki Oyun, daha önce keşfedemediğiniz ya da size en uygun oyunları görmenizi sağlıyor. Keşfedilecek oyunları kullanıcılara sunmak ve onlar için yeni şeyler bildirmek Steam gibi büyük bir platform için ciddi derecede zor. Nedeni ise çok büyük ve popüler bir platform olmasının yanında birçok farklı tarzda oyunseveri içinde barındırması diyebiliriz. Ancak Valve, bu zorlu görevi yeni bir Steam Labs deneyi ile aşmayı başarılı bir şekilde bildi. Steam’in kullanıcılara yeni oyunlar öneren bu özelliği “Sıradaki Oyun” (Play Next) olarak adlandırılıyor.

steam labs play next 1280x720 1

Sıradaki Oyun, Steam’in sahip olduğunuz oyunlara göre oynamayı tercih edebileceğiniz üç oyun öneren Etkileşimli Tavsiyecisi gibi makine öğrenimini kullanıyor. Yani şöyle söyleyebiliriz bu makine sistemi, sizin merak edebileceğiniz ve takip ettiğiniz, kütüphanenizde ki oyun tarzlarına benzeyen ve ilginizi çekebilecek ayrıca tavsiye niteliği taşıyabilecek oyunları başarılı bir şekilde size sunuyor. Bu sistemde Steam’in yaptığı seçimleri beğenmezseniz, yeni öneriler göstermesini sağlayabiliyorsunuz. Valve, yeni öneri sistemi üzerinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Play Next’in asıl amacı “Şimdi ne oynasam? ”  sorusuna hızlı bir cevap sağlamak. Kullanımı kolay bir sistem olarak oyuncularına Valve’nin sunduğu bu sistemle oyuncuların sıkılmadan yeni oyunlara adım atması sağlanabilecek. Bu sayede Steam’de daha önce keşfetmediğiniz veya es geçtiğiniz oyunları kütüphanenize kazandırabileceksiniz.

steamlabs2

İşte 3 ay öncesine kadar laboratuvar ortamında kullanıcılara sunulan ve test edilen “Deney 008: Sıradaki Oyun” özelliği müşterilerden gelen olumlu geri bildirimler doğrultusunda Laboratuvar’dan çıktı ve bugün itibarıyla yayınlanan Steam istemcisi güncellemesiyle Steam kütüphanesine entegre edildi.

Daha fazla bilgi almak isteyenler için: Steam Labs

 

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir