Subnautica’nın Geliştiricileri PS5’in SSD’leri Sayesinde Oyunun Boyutunu %70 Küçülttü

Ersel Ay
Ersel Ay
1 Dk Okuma Süresi

Daha öncesinde Sony’nin geliştiricileri, PS5’in SSD teknolojisinin sektörde birçok olumlu yenilik ile birlikte geleceğini söylemişti. Bunun en güzel örneklerinden birisi ise geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Resident Evil Village’in yükleme sürelerinde gözle görülen kısalma olmuştu. Bir diğer güzel haber ise Subnautica’dan geldi.

subnautica mn

Birçok oyun Ps5’de Ps4’e göre daha az yer kaplarken, bunun en büyük örneklerinden birisi Subnautica oldu. Ps4’de aynı oyun son güncellemeler ile birlikte 14 GB iken bu sayı Ps5’de sadece 3.5 GB. Buda nerdeyse %70’lik bir alan tasarrufu demek.

Tüm bu farka sebep olan şey ise PS5’in yeni veri sıkıştırma teknikleri. Fakat bu teknoloji maalesef hazır ara sahneler kullanan oyunlarda çalışmıyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir