Summer Game Fest 2023 ve Devolver Digital’de Gösterilen Indie Oyunlar

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
4 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan ve sayısız yeni duyuruya ev sahipliği yapan Summer Game Fest 2023, Geoff Keighley’nin sunumuyla dün itibariyle TSİ 22:00’da başladı. Önceden duyurulan yapımların yanında birçok oyun ve oynanış sekansları da ilk kez olarak bu sahnede oyun severlerin beğenisine çıktı.

Summer Game Fest‘in yanında Devolver Digital etkinliği de beraberinde birçok indie yapımı getirmiş oldu. Dolayısıyla, her yayın sonrasında olduğu gibi radarımıza takılan bağımsız serüvenleri listelemezsek benim bir tarafım eksik kalır!

Summer Game Fest ve Devolver Digital’deki indie oyunları

  • Wizard with a Gun

Galvanic Games’in geliştirmekte olduğu çevrimiçi co-op sandbox hayatta kalma türündeki Wizard with a Gun, tehlikeli yaratıklar ve büyülü gizemlerin bolca bulunduğu bir vahşiliğin merkezinde geçiyor. Rastgele oluşturulmuş biyomlardan kaynaklar toplayın, cephaneliğinizdeki silahlar için eşsiz mühimmatlar yapın ve yeni büyüler öğrenin. Garip bir büyücü olarak tek başınıza veya arkadaşlarınıza karşı bir yolculuğa çıkıp dünyayı keşfetmek sizin elinizde! Wizard with a Gun; PS5, Xbox Series ve PC için bu yıl içerisinde çıkış yapacak.

  • Yes, Your Grace

Kingdom serisinden sonra özellikle pixel sanat yönetimiyle birlikte krallık yönetme türündeki oyunların sayısı bir hayli arttı. Yes, Your Grace’in devamı niteliğinde olan Snowfall da var olan kaynakları ve orduları stratejik olarak yönetmeniz gereken bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Epik savaşlarda askerlerinizi başarıya doğru ulaştırırken politika arenasında da geri kalmamanız gerekiyor. İttifaklar yapın, ailenizin varisi olmaktan çekinmeyin ve en önemlisi bir kral olarak yönettiğiniz herkesin günün sonunda mutlu olmasını beklemeyin (Machiavelli gibi de olmayın tabii…). Yes, Your Grace: Snowfall; 2024 yılında Xbox Series, Xbox One, Switch ve PC için çıkış yapacak.

  • Summerhill

Alto’s Adventure’dan bildiğimiz Land & Sea, uzaktan bakıldığında huzur aşılayan bir sonraki yapımlarını sonunda duyurdu. Hikaye temelli bulmaca aksiyon türündeki Summerhill, bizleri genç bir çoban ve onun sadık köpeği rolüne büründürüyor. Kuzularınızı yönlendirerek gizli yolları açın. BAFTA ödülüne aday gösterilmiş geliştiricilerin elinde oluşan Summerhill; sakin ve huzur dolu bir atmosferde narin bulmacalar, çarpıcı pastoral manzaralar ve sükunetli müzikler eşliğinde sözsüz bir folklor hikayesine davet ediyor. Summerhill, sadece PC’ye çıkış yapacak.

  • Hauntii

İlginç bir hikaye kısmına sahip olduğunu söyleyerek başlayabilirim Hauntii’nin. Eninde sonunda tüm ruhların yolculuğunun bitiş noktası olan Eternity, bir araf görevi görüyor. Eternians tarafından netameli bir kulenin üst katlarına yol gösterilmeyen ruhlar, kendi benliklerinden koparak çok daha korkunç hallere dönüşüyorlar. Hauntii ismindeki bir ruh olarak korkutma güçlerinizi kullanarak çevrenizdeki yaratıkları ve çevrenin kendisini yönetin. Gizemli dünyada bulmacalar çözerken Hauntii’nin geçmişini de öğrenin. Rahatlama garantili bir oyun olduğu vaat ediliyor!

  • Lysfanga: The Time Shift Warrior

Yarım bin yıllık barışın ardından Antala’nın üzerine yeni bir tehlike çöküyor. Kaderi sana bağlı, Ime, Yeni Krallık’ın Lysfanga’sı, diyarın koruyucusu. Daha önce zamana kilitlenmiş olan kentler artık yeniden özgürdür ama barışı tehdit eden antik bir kötülük kaçmıştır. Zaman Tanrıçası’ndan geçici güçlerle donatılmış olarak, size yardım etmesi için geçmiş benliklerinizin klonlarını çağırmak için savaşta zamanı geri alma yeteneğine sahipsiniz. Lejyon olmak için gücünüze hakim olun ve Raxes olarak bilinen kaçan iblis ordularını ezin. Hades’e oldukça benzeyen ve Quantic Dream’in yayıncılığını üstlendiği Lysfanga, şimdiden ilgiyi üzerine çekti bile!

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir