İÇERİKLER

GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor

Nvidia’nın bulut tabanlı oyun servisi olan GeForce Now bildiğiniz üzere ülkemizde de oldukça popüler. Zira bu servis, Steam veya Epic Games gibi platformlarda sahip olduğunuz oyunlara iyi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan oynayabilmenizi sağlıyor. Şayet çok iyi bir internet hizmeti alıyorsanız yüksek çözünürlükte çok iyi grafiklerle oyunlara erişebiliyorsunuz.

Ancak bu hizmetin biz Türk oyuncuları için en kötü yanı server uzaklığı. Yani GeForce Now serverlarına uzak mesafede olduğumuz için özellikle rekabetçi oyunlarda bu servisi kullanmak çile olabiliyor. Zira yüksek ping almamız nedeni ile oyunlarda oldukça fazla gecikme yaşayabiliyoruz. Daha doğrusu yaşıyorduk. Taki bu gün aldığımız güzel habere kadar.

GeForce Now Türkiye Sunucuları Açılıyor

Yapılan açıklamaya göre GeForce Now Türkiye’de Turkcell ile iş biriliğine gitti ve GeForce Now sunucuları Turkcell’in Türkiye’deki sunucuları üzerinden hizmet verecek. Servis ise Turkcell’in yeni oyun platformu olan Game+ üzerinden ulaşılabilir olacak.

GeForce Now powered by GAME+ ismiyle hizmet verecek olan platform şu an ön kayıtlara da başlamış durumda. Sizde dilerseniz bu bağlantıdan ön kayıt olarak servise ilk erişenlerden olma şansını yakalayabilirsiniz.

Konu ile ilgili Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye’de bulut tabanlı oyun sektörü için önemli bir adım attıklarını belirterek, ‘Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik.’

‘Biz de sektörün bir numarası NVIDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce Now powered by Gameplus sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz. açıklamalarında bulundu.

İlk dönemde sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet verecek servisin aylık ve uzun dönemli abonelik seçenekleri olacak. Ancak bunlarla ilgili herhangi bir fiyat açıklaması yapılmadı.

Geforce Now ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu