Mars’ta Koloni Kurma Oyunu Surviving Mars Ücretsiz Oldu

Brz Konuk
Brz Konuk
5 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’un Far Cry 3‘ü ücretsiz olarak vermesinin ardında bir ücretsiz oyun da Steam‘den geldi. Daha önceden Epic Games Store‘un standart sürümünü, Humble Bundle‘ın ise Digital Deluxe Edition sürümünü ücretsiz olarak verdiği, normal fiyatı 50,00 TL olan ve Steam incelemelerinden “çok olumlu” not alan Mars’ta koloni kurma oyunu Surviving Mars tekrar ücretsiz oldu.

Haemimont Games tarafından geliştirilen, Paradox Interactive tarafındansa 2018’nin Mart ayında piyasaya sürülen, tek oyunculu Mars’ta koloni kurma straeji-simülasyon oyunu Surviving Mars oyununu 8 Eylül TSİ 20:00‘a kadar Steam kütüphanenize ekleyip kalıcı olarak sahibi olabilirsiniz. Oyunu kütüphanenize eklemek için dilerseniz Steam sayfasına da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca oyunun Digital Deluxe Edition sürümü ve içerisinde hem Digital Deluxe Edition yükseltmesini hem de DLC’leri barındıran (Space Race, Green Planet, Marsvision Song Contest, Colony Design Set, Project Laika) First Colony Edition sürümleri de Steam’de indirime girmiş durumda. Satın almak isterseniz Digital Deluxe Edition sürümünün fiyatı %75 indirimle 61,00 TL’den 15,25 TL‘ye, First Colony Edition sürümünün fiyatı da %64 indirimle 84,20 TL’den 30,73 TL‘ye düşmüş durumda.

Surviving Mars Tanıtım Bülteni

Mars’ta koloni kurun ve en az zayiatla sırlarını keşfedin.

Eve hoş geldiniz! Kızıl Gezegen’de söz sahibi olmanın ve Mars’ta ilk işleyen insan kolonilerini inşa etmenin zamanı geldi! İhtiyacınız olan tek şey erzak, oksijen, onlarca yıllık eğitim, kum fırtınası deneyimi ve aniden ortaya çıkan garip siyah küplerin amacını keşfetmeye yönelik istekli bir yaklaşım. Biraz çeki düzen verilirse burası harika olacak!

Surviving Mars, konusu Mars’ta bir koloni kurup bu süreçte hayatta kalmayı içeren bir bilim kurgu şehir kurma oyunudur. Koloniniz için bir yer belirlemeden önce kaynak ve finansal destek için bir uzay ajansı seçin. Kubbeler ve altyapı inşa edin, yeni olasılıkları araştırın ve yerleşiminizi şekillendirip genişletmenin daha ayrıntılı yollarını açmak için dronları kullanın. Kendi yiyeceklerinizi yetiştirin, maden çıkarın veya zor bir çalışma gününden sonra barda rahatlayın. Ama hepsinden önemlisi, yerleşimcilerinizi hayatta tutun. Tuhaf ve yeni bir gezegende kolay bir görev değil.

Üstesinden gelinmesi gereken zorluklar olacak. Bu yabancı dünyanın gizemlerini açığa çıkarırken stratejinizi uygulayın ve koloninizin hayatta kalma şansını artırın. Hazır mısınız? Mars sizi bekliyor.

Ana Özellikler:

Uzayda sürdürülebilir bir koloni kurmak
İnsan yaşamına uygun olmayan bir gezegende inşa edebilmek için akıllı ve işlevsel bir koloni kurmanız gerekir. Kötü planlama, trafik sıkışıklığını değil, yerleşimcilerinizin hayatta kalmasını etkiler. Oksijensiz yerde inşa edilmiş bir şehirde elektrik kesintileri olmasını gerçekten istemezsiniz.

Tek tek simüle edilmiş yerleşimciler
Her yerleşimci, diğer yerleşimcilerin ihtiyaçlarını ve davranışlarını etkileyen, sorunları ve güçlü yönleri olan eşsiz bir bireydir. Baş bilim insanlarınız laboratuvarda birçok uzun gece geçirdikten sonra alkolik olursa işler gerçekten ilginçleşebilir.

Fütürist Uzay Kubbesi yapımı
Yerleşimcilere, fabrikalara ve ticari binalara ev sahipliği yapan retro-fütürist süper yapılar, kendi “mahalle özelliklerini” taşıyor. Yorgun işçiler maaşlarını yerel bir barda içerek harcarken veya yıldızların arasında bir ütopya kurmaya kalkışırken, bilime her şeyden çok değer veren koloniler yaratın.

Mars’ın sırlarının keşfi
Asimov ve Clarke’ın klasik bilim kurgusundan ilham alan Surviving Mars birçok sırra sahip. Her oyunda oyuncular Mars’ın tek tek hazırlanmış gizemlerinden biriyle karşılaşabilirler. Bu sırları ortaya çıkarmak, koloninize büyük bir servet ya da korkunç bir yıkım getirebilir. HUB B kolonisi dışında ortaya çıkan küre nedir, dost mu düşman mı?

Rastgele araştırma ağacı
Statik ve rastgele araştırmaları, oyun boyunca her yolculuk için farklı bir deneyim sağlayan deneyler yaparak birleştirin. Mars yüzeyinin bilinmeyen arazisini keşfederek yeni bilimsel buluşlar elde edin.

Diesel%2Fproductv2%2Fsurviving mars%2Fhome%2FEGS PDX SURVIVINGMARS SCREENSHOT DESCRIPTION8 %289%29 1920x1080 5b25f46de91592044654b7fe426e82b122bf0996

Diesel%2Fproductv2%2Fsurviving mars%2Fhome%2FEGS PDX SURVIVINGMARS SCREENSHOT DESCRIPTION8 %285%29 1920x1080 b602be5579444c28ec109aa8ffe42f6bf85b7c85

Diesel%2Fproductv2%2Fsurviving mars%2Fhome%2FEGS PDX SURVIVINGMARS SCREENSHOT DESCRIPTION8 %287%29 1920x1080 db2b6a4ffcb838312758e3e38cbe37521ee442f5

Sistem Gereksinimleri

Minimum
Önerilen
İşletim Sistemi

Windows 7 64 bit veya üzeri

İşletim Sistemi

Windows 7 64 bit veya üzeri

İşlemci

4. Nesil Intel i3 İşlemci veya eşdeğeri

İşlemci

5. Nesil Intel i5 İşlemci veya eşdeğeri

Bellek

4 GB RAM

Bellek

8 GB RAM

Ekran

HD 4600/Geforce 620/Radeon 6450 veya 1 GB video RAM’i olan eşdeğer ekran kartları

Ekran

Geforce 750 Ti veya 4GB video RAM’i olan eşdeğer

Depolama

6 GB kullanılabilir alan

Depolama

6 GB kullanılabilir alan

Desteklenen Diller:
  • İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca – İspanya, Lehçe, Portekizce – Brezilya, Rusça, Basitleştirilmiş Çince
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir