Switch İçin Duyrulan Monster Hunter Rise’ın Oyun İçi Görüntüleri Paylaşıldı

Kemal Umur Sabur
Kemal Umur Sabur
2 Dk Okuma Süresi

Monster Hunter World ile yeniden büyük bir çıkış yakalayan Monster Hunter serisi, Capcom Nintendo Switch için çıkarttığı yeni oyununu Monster Hunter Rise ile kaldığı yerden devam ediyor. 2020 senesinde duyurulan oyun için YouTube üzerinden oyunun detaylarının paylaşıldığı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte oyunun hikayesinin fragmanı yayınlanırken Monster Hunter Rise ile gelen yeni oyun içerikleri tanıtıldı. Yeni harita, silahlar ve avlanacak canavarların yanı sıra Monster Hunter evrenine gelecek yeni mekanikler tanıtıldı;

Palamute Monster Hunter evreninde bizimle maceraya atılan kediler dostlarımız yani Palacioların yanına yeni köpek dostlarımız Palamutelar katıldı. Oyun sırasında haritayı daha hızlı dolaşmak ve haritada erişemediğimiz noktalara ulaşmak için Palamutelar sıkça kullanılacak gibi duruyor.

Wire Bug Oyuncular için yeni hareket alanları açacak mekanik, özel bir böceğe bağlanan ip sayesinde oyuncuların avlarının üzerlerine atlamalarına veya düşmeden önce havada bir kez daha sıçrayarak düşüşlerini yavaşlatmaya yarıyor.

Wyvern Riding Wirebug yardımıyla oyuncuların oyundaki bazı canavarları kontrol etmesine imkân veren mekanik sayesinde artık oyuncuların başka canavarları avlarında bir araç olarak kullanabilecek. Oyundaki savaş mekaniklerini ve ihtimallerini büyük ölçüde artırmasını beklenen bu mekaniğin önümüzdeki diğer Monster Hunter oyunlarında da kullanılması merak konusu.

Demosu 8 Ocak’da yayınlanan Monster Hunter Rise’in çıkış tarihi 26 Mart 2021 olarak duyuruldu.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir