Take-Two CEO’su Game Pass Gibi Servisleri Mantıklı Bulmuyor

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Take-Two Interactive’in CEO’su, Xbox Game Pass gibi hizmetler hakkında tekrar konuştu. Strauss Zelnick, bu tür aboneliklerin popülerlik kazanabileceğine inanmıyor, ancak Zelnick nihai kararın oyunculara tarafından verileceğini de biliyor.

Yeni nesil konsolların çıkışı herkes için heyecan verici bir olay ama ondan daha heyecan vericisi ve özellikle Xbox’un en büyük kozlarından biri olan oyun sistemleri. Malum her çıkan oyun için 500-600 TL gibi bir ücret ödemek oldukça güç. Phil Spencer’da böyle düşünüyor ki, yeni nesilde sırtlarını Game Pass adını verdikleri sisteme dayatmış. Ama herkes Spencer ile aynı fikirde değil.

game pass

EA Play hali hazırda 6.5 Milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Game Pass ise aldı başını yürüyor. Microsoft, Ubisoft da dahil birçok firma ile anlaşma yapmış. Ama ne yazık ki Take-Two bu anlaşmalara dahil olmayacak. Zelnick Take-Two’nun en önemli oyunlarından bazılarının bu tarz aboneliklerde yer almayacağını söylüyor.

Elbette Zelnick’in bu açıklaması hiçbir şeyi kanıtlamaz. Sonuçta firmaların asıl amacı ürünlerinden kâr etmek ve bunu yapmak için en iyi yollara başvuracağını biliyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir