KONSOLPC

Take-Two CEO’su GTA Remastered İçin Açık Kapı Bıraktı

Rockstar Games ana şirketi Take-Two CEO’su şirketin üç aylık mali kazanç görüşmeleri sırasında bazı sorulara yanıt verdi.

Take-Two dün şirketin üç aylık mali kazanç görüşmelerinde GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin ne kadar sattığını açıkladı. Dilerseniz o haberin detaylarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu görüşmeler sırasında Take-Two CEO’su Strauss Zelnick; “Grand Theft Auto V, şimdiye kadar piyasaya sürülen en ikonik oyunlardan biri olmaya devam ediyor ve 140 milyondan fazla satarak beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Aslında, 2020 takviminde, Grand Theft Auto V’nin PS3 ve Xbox 360’ta ilk piyasaya sürüldüğü 2013 yılı dışında diğer tüm yıllardan daha fazla satıldı.” açıklamalarında bulundu.

Görüşmelerin sonunda soru-cevap kısmında ise Zelnick, kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Bu kısımda bir analist, GTA V oyuncularının önemli bir kısmının serideki önceki oyunları hiç oynamamış olabileceğinin muhtemel olduğunu öne sürdü. GTA içeriğine olan büyük iştah göz önüne alındığında, Grand Theft Auto Remastered sürümlerine şirketin bir bakış açısını sordu.

Zelnick ise, “Bu harika ve cesaret verici bir soru” diye yanıt verdi. “Bunu bir sorudan çok bir açıklama olarak bırakmaya meyilliyim ve yayın programımızla ilgili herhangi bir güncelleme Rockstar Games’ten gelecektir.” diye de ekledi. Yani soruya olumlu ya da olumsuz net bir cevap vermekten kaçındı. Bu yüzden de oyun için açık bir kapı bıraktı diyebiliriz.

Rockstar, 2021’in ikinci yarısında yeni nesil konsollara GTA V’in “genişletilmiş ve geliştirilmiş” bir versiyonunu da getirmeye hazırlanıyor ; Grand Theft Auto Online’ın bağımsız bir versiyonu ilk üç ay boyunca PS5 sahipleri için ücretsiz olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu